Тисячі сімей потребують допомоги держави через проблеми з новобудовами

14 грудня 2019, 10:33
Власник сторінки
Real estate developer
0
28
Тисячі сімей потребують допомоги держави через проблеми з новобудовами

Офіційно: Київміськбуд добудує близько 26-ти об’єктів Укрбуда

Здавалося б, інвесторам-заручникам укрбудівських майбутніх квартир є привід видохнути з полегшенням але давайте спробуємо відповісти на 3 питання, із яких і буде складатися одне слово «добудова».

1. Юридична сторона.

На яких підставах одна юридична особа буде вести свою господарську діяльність на місці здійснення іншої. Не можна просто прийти на чужий будмайданчик і продовжити будувати вже почате кимось.

Перше – земельні питання. На підставі якого документу та чийого рішення буде змінений землекористувач будмайданчика? Продаж ділянки чи права оренди за 1 грн? Можливо, а що скажуть фіскальні органи? Зобов’язання за договорами у т.ч. генпідрядним та договорами поставок? Штрафні санкції чия зона відповідальності? Найпростіше – повернення передоплат, звичайно якщо був такий факт та не факт, що постачальники згодяться на таке.

Дозвільна документація – як бути із деклараціями про початок будівництва та/або із отриманими дозволами на будівництво узгодженими конкретним юридичним особам? Не можна просто закреслити одну назву юридичної особи та поверх написати іншу, це ж усі розуміють.

Мабуть один із найлегших питань буде переоформлення технічних умов на підключення мереж до будівель. При технічній відповідності - заміна сторони відбудеться просто та швидко.

2. Технічна складова.

Найбільші проблеми будуть там де Укрбуд здійснював будівництво своїми будівельними компаніями. Чи вистачить технічних засобів (кранів, опалубки, механізмів, інструменту і т.і.) у Київмісьбуда, щоб одночасно стартонути на 20+ будмайданчиках? Чи Укрбуд усе подарує буднаступнику?

Людський ресурс – усі підрядні організації лишаються? Навіть, ті що є структурами Укрбуда?

3. Фінансування.

Найголовніше питання – за чий рахунок буде відбуватися подальше будівництво? Чи існує вже результат аудиту щодо необхідного бюджету витратної частини та можливої дохідної?

Можливо ці питання не були б такими важливими, якби мова йшла про поглинання однією компанією іншої, але ж власники нещодавно змінилися і зовсім не на тих, кому доведеться закінчувати розпочаті роботи.

До чого це я, політична воля – це звичайно дуже гарна новина у цій справі, але без комплексного вирішення юридично-технічно-фінансових питань, ця справа не зрушить з місця.

p.s. згадаємо, що існують інвестори більш ніж 40-ка об’єктів Укогруп, які роками чекають якоїсь допомоги від держави.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: нерухомість,житло,укрбуд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.