Хто критикує реформування СБУ?

02 жовтня 2019, 17:28
Власник сторінки
0
242
Хто критикує реформування СБУ?

...

З початом процесу реформування Служби безпеки України в інформаційному просторі з’явився такий собі Іван Ступак, колишній співробітник СБУ, екс-кандидат в народні депутати від партії “Сила і честь”.

Наразі майже ні одне обговорення питань, повʼязаних з реформуванням СБУ не обходиться без його коментарів у фейсбуці.

Слід вказати, що майже всі коментарі Ступака мають скептичний характер. Відчувається ненависть автора до всього, що стосується СБУ.

«Моя головна мета – кардинальна реформа СБУ» нескромно  заявляє Ступак.

Чому ж Іван Ступак так ненавидить структуру, в якій пропрацював 11 років? Давайте розберемся детальніше.

У 2004-2015 роках Іван Ступак обіймав оперативні та керівні посади у Головному управлінні СБУ у місті Києві та Київській області - скромно зазначено в біографії Івана Івановича Ступака в листівці під час його безрезультатного балотування у народні депутати України від партії «Сила і честь» на позачергових парламентських виборах 2019 року.

І справді діяльність Ступака-молодшого в СБУ нічим значним не відмітилась. Та й наврядше він може виступати еспертом реформування спецслужби, адже  ніякого внеску в забезпечення держбезпеки, крім дискредитації Служби через корупційні скандали Іван Ступак не приніс.

Можливо у Ступака є «зуб» на «контору», оскільки звільнено Ступака з СБУ було не за власним бажанням , а через через конфлікт з керівництвом за відмову прийняти участь в антитерористичній операції на сході нашої держави.

Скоріше за все після вимушеного звільнення з СБУ Іван Іванович затаїв злобу до всьго, що повязано з його колишньою роботою. І не такою некорупційною та принциповою, як він сьогодні розказує, виявилася служба Ступака в СБУ — після звільнення він досить ефективно зайнявся підприємницькою діяльністю - заснував компанію «Security Agency 1901», яка займається виявленням шпигунської техніки в приміщеннях.

Сам Іван Ступак переконує, що всього досягав самостійно, без допомоги впливового батька з Дніпра. Але, в це слабо віриться. Адже, його батько — теж Іван Ступак, був дуже впливовою людиною як у структурі СБУ, так і в політиці. Вихідець з КДБ СРСР (в 1985-му закінчив вищу школу КДБ СРСР), екс-нардеп від Партії регіонів, колишній, колишній заступник Олександра Вілкула по взаємодії з правоохоронними органами відмітився на загальноукраїнському рівні відвертим корупційним «душком». Екс-чекіст усе життя пропрацював на держслужбі (на посадах першого заступника начальника Управління СБ України у Дніпропетровській області, начальника ГУМВС в Дніпропетровській області, заступник голови обласної ради м. Дніпропетровська), за час якої Ступак-старший став дуже багатою людиною. Злі язики стверджують, що Іваном Ступаком контролюються 11 комерційних підприємств міста.

В якості співробітника УСБУ Іван Іванович широкій публиці практично не був знайомий. Зате його перебування на посаді глави обласного УМВС, увійшло в історію дніпропетровської міліції суцільною показухою, кіношними підходами і саморекламою «майже генерала». На подібні нововведення виделялись значні суми бюджетних коштів .... Гіпсова фігура перед будівлею облУМВС обійшлася міліцейської скарбниці більш ніж в 1,5 млн. грн. І це при тому, що управління просто загиналося від нестачі фінансування... Конфлікт Ступака-старшого з СБУ, який так вплинув на свідомість Ступака-молодшого, стався в листопаді 2008 року, коли в ефірі «5-го каналу» Голова СБУ на брифінгу, присвяченому боротьбі з корупцією, розповів про незаконну діяльність дніпропетровського банку «ФСБ» (Фінансовий союз-банк) та припинення Службою безпеки перерахування за кордон фіктивного ПДВ в сумі 35 млн. грн. За цією незаконною діяльністю як міноритарний акціонер, за даними СБУ,стояв саме Ступак.

У відповідь Ступак почав інформаційну атаку, ініціювавши «викривальні» статті в дніпропетровській пресі і посилання на них в численних інтернет-виданнях, які представили керівництво Служби безпеки у корупції та ...незаконній торгівлі зброєю. І хоча справа банку «ФСБ» не була доведена до логічного кінця, а головний фігурант залишився на волі, сімейна неприязнь клану Ступаків до СБУ залишилась на генетичному рівні.

Тому коли Ступак-молодший запощує у Фейсі свої думки про шляхи і напрямки реформування СБУ, треба чітко розуміти, хто і чому коментує та критикує діяльність СБУ.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: СБУ,реформа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.