Міністр екології не може вплинути на нелегальну вирубку лісів

14 августа 2019, 17:47
Владелец страницы
Політик
1
90
Міністр екології не може вплинути на нелегальну вирубку лісів

Не бурштином єдиним! Продовжуючи екологічну тему, думаю, дуже важливо поговорити про хижацьку вирубку українських лісів!

Справа у тому що за нинішніх умов міністр вплинути на це майже не може. Знаєте чому?

До компетенції Міністерства належать лише національні парки, заповідники, заказники. А от решта, майже 90% лісів - у розпорядженні Агентства лісових ресурсів України, яке підпорядковане Міністерству аграрної політики. Такий подарунок дістався відомству і особисто тодішньому Міністру с/г за сприяння Януковича, який по суті віддав другу-міністру незаконну схему збагачення. Логічно, що цьому Міністерству вигідно рубати більше дерев для підвищення показників виробництва, а не дбати про збереження лісів, як це робило б Міністерство екології, якби Держлісагентство було підпорядковане йому. Тому і виходить, що Мінприроди за чинного законодавства не може зупинити масштабну вирубку, як законну, так і браконьєрську!

Ще на посту міністра я підготував законопроект про внесення змін до Лісового Кодексу: щоб Держлісагентство підпорядковувалося Міністерству екології та природних ресурсів. Впливові депутати, із якими я домовився, подали законопроект, але довести справу до кінця я не встиг. Хоча навіть профільний комітет ВРУ майже одноголосно підтримав проект цього закону.

Майбутньому очільнику Мінприроди треба взяти до уваги ці особливості нашого законодавства. Адже без внесення відповідних змін його повноваження щодо збереження лісів так і залишаться ілюзорними. Хоча рішення про повернення Держлісагенства до Мінприроди може прийняти й Уряд без зміни Кодексу.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: ліс,екологія,міністр,міністерство
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.