Домашній кримінал

19 червня 2019, 00:52
Власник сторінки
0
34

Злочин — не лише побої! 70% українських жінок піддаються різним формам знущань і принижень.

70% українських жінок піддаються різним формам знущань і принижень. Це жахлива статистика, яку повинен виправити закон про криміналізацію домашнього насильства, у зв’язку з ратифікацією конвенції Ради Європи щодо запобігання домашньому насильству і боротьбі з цими явищами. Закон набрав чинності 11 січня 2019 року.

Згідно офіційних статистичних даних 165 тисяч постраждалих від насильства українських жінок щорічно звертаються до правоохоронців. Насправді, кількість жертв значно більше: такі проблеми у нас прийнято замовчувати.

Пройшовши через таку ситуацію у власній родині, дуже добре розумію, що відчувають жінки та діти в ці жахливі моменти. Заради справедливості, варто сказати, що страждають від принижень і знущань у сім'ї не тільки жінки, а й чоловіки. Правда, найчастіше страждають саме представниці прекрасної половини людства та діти. Але найстрашніше в цьому, що багато чоловіків та жінок самостверджуються за допомогою насильства.

Злочин — не тільки побої!

Для більшості жінок або чоловіків домашнє насильство — це побої. Власне, до прийняття цього закону можна було покарати домашнього кривдника тільки за такі прояви «любові». Правда, поліція вельми неохоче реагувала на подібні виклики, керуючись стереотипом — милі сваряться — тільки тішаться. І це не дивлячись на те, що діяв закон «Про попередження насильства в сім’ї». Правозахисники стверджують — так відбувалося через недостатність законодавчої регламентації, страху постраждалих звернутися за допомогою, відсутність реагування, перш за все з боку поліції, складності фіксації і доведення факту насильства.

Після прийняття нового закону, домашнім насильством вважаються не тільки побої, а й факти психологічного і економічного тиску. Однак, щоб довести ці факти, потрібно щоб над членом родини систематично знущалися (подія відбулася більш ніж три рази) і з’явилися психологічні наслідки. Власне, все це потрібно буде доводити шляхом проведення численних експертиз. Таке застереження законотворці передбачили, щоб уникнути зловживань.

Незважаючи на різні обмеження та трактування тексту закону про криміналізацію домашнього насильства, мене особисто тішить, що держава звернула увагу на захист жертв цього явища і, особливо, це стосується дітей. Постраждалою дитиною визнається не тільки та, яка піддавалася домашньому насильству, а й та, що була свідком події.

 Людмила Русаліна

Громадська діячка, меценатка, лідерка Громадської спілки «Енергія миру» та фундаторка Благодійного Фонду «Разом»

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: дети,закон,насилие,домашнее насилие,свидетель,насильство,діти,насилля,насилие – их методы.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.