Юлія Тимошенко «бореться» з рейтингом Зеленського за допомогою Ситника і НАБУ?

04 лютого 2019, 10:20
Власник сторінки
Помічниця депутата
0
5527
Юлія Тимошенко «бореться» з рейтингом Зеленського за допомогою Ситника і НАБУ?
_

_

Результати останніх досліджень різних соціологічних центрів дали зрозуміти кандидату в президенти Юлії Тимошенко, що її шанси потрапити до другого туру президентських перегонів або перемогти в ньому зменшуються через невпинний ріст рейтингу іншого кандидата в президенти – Володимира Зеленського. За розрахунками штабу «газової королеви», саме Володимир Зеленський відбере в Юлії Тимошенко найбільшу кількість голосів в регіонах, де її підтримка завжди була традиційно високою. Саме тому Юлія Тимошенко віддала вказівку своїм політтехнологам зробити все можливе і неможливе для знищення популярності конкурента.

 

На втіху Юлії Тимошенко, її юристи знайшли в діях Володимира Зеленського не просто чергову «зраду», як це нещодавно зробили журналісти проекту «Схеми: корупція в деталях», довівши наявність в фаворита Ігора Коломойського бізнесу в Росії, який фінансується коштом бюджету країни-агресора. Правники штабу Тимошенко знайшли в діях лідера «Зе! команди» ознаки злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України, розслідування якого, згідно ч.5 ст.216 Кримінального процесуального кодексу України, повинно здійснювати Національне антикорупційне бюро України. Які ж дії Володимира Зеленського, на думку юристів Тимошенко, зайшли за межу кримінального закону?

 

27 грудня 2018 року в український широкий прокат вийшов фільм «Я, ти, він, вона», який був відзнятий кінокомпанією ТзОВ «Кіноквартал», єдиним засновником якої є Зеленський Володимир Олександрович. Фільм було знято російською мовою в оригіналі й, опісля, дубльовано українською. Під час прем'єрної прес-конференції творців фільму, Володимир Зеленський запевнив журналістів, що «початково сценарій фільму був написаний саме українською мовою» і лише «пізніше його довелося перекласти на російську через литовську акторку Аґне Ґрудіте, яка повинна була зіграти головну роль Яни і яка не володіла українською»; в останній момент, за ніч перед фільмуванням, Ґрудіте відмовилася від участі у фільмі й на її роль взяли українську акторку Настю Коротку, але «підлаштуватися під українську мову знімальна група так і не змогла, тому за основу взяли сценарій російською мовою.» Фільм став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Державного агенства України з питань кіно (Держкіно). Загальний кошторис фільму склав 36,9 млн. грн., з яких 49 % - 17,6 млн грн., оплатило Держкіно згідно Договору №74 від 26.12.2017 року.

 

Основою для укладення такого Договору між Держкіно та ТзОВ «Кіноквартал» стало Положення про державну підтримку національних фільмів у продюсерській системі, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України №813 від 05.06.1998 року. Все ніби згідно чинного законодавства, але дивує одне. Укладений між Держкіно і компанією Зеленського Договір містить посилання на декілька підзаконних нормативно-правових актів, а також на обов’язковість дотримання вимог Закону України «Про кінематографію», який визначає правові основи діяльності в галузі кінематографії та регулює суспільні відносини, пов’язані з виробництвом, розповсюдженням, зберіганням і демонструванням фільмів. Закон дає чітке визначення поняття «національний фільм» як створений суб’єктами кінематографії фільм, виробництво якого повністю або частково здійснено в Україні, основна (базова) версія мовної частини звукового ряду якого створена українською або кримськотатарською мовою, та який при цьому набрав необхідну кількість балів відповідно до оцінних елементів бальної системи, передбаченої цим Законом.

За мотивованим рішенням Ради з державної підтримки кінематографії на підставі звернення суб’єкта кінематографії, якщо це виправдано художнім, творчим задумом авторів фільму, в основній (базовій) версії національного фільму (крім дитячих та анімаційних фільмів) допускається використання інших мов в обсязі, що не може перевищувати 10 відсотків загальної тривалості всіх реплік учасників фільму. Під час демонстрування національного фільму в Україні такі репліки мають бути дубльовані або субтитровані українською мовою.

 

Фільм кінокомпанії Володимира Зеленського  «Я, ти, він, вона» був повністю відзнятий російською мовою (не відкидаємо мотивів його показу на території країни-агресора) і лише згодом стрічку продублювали українською мовою, на що було витрачено додаткові кошти. Тому укладення Договору про надання державної фінансової підтримки такого «національного фільму», на думку юристів Юлії Тимошенко, містить ознаки злочину «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою».

 

Як вже було зазначено, розслідування такого злочину є підслідністю НАБУ, а тому представники штабу Юлії Тимошенко досягли домовленості з Директором НАБУ Артемом Ситником про те, що детективи Бюро реєструють кримінальне провадження і надають цьому факту максимального розголосу, водночас розслідуючи злочин в максимально стислі терміни, а Юлія Тимошенко, в свою чергу, гарантує Артему Ситнику збереження за ним посади Директора НАБУ впродовж усього періоду президентства Тимошенко в разі її перемоги на виборах.

 

Також, щоб не дати команді Зеленського чи будь-кому іншому підстав звинуватити НАБУ або команду Юлії Тимошенко в нечесній боротьбі проти конкурента на президентських перегонах, сторонами було прийняте рішення про те, що заявником щодо вчинення злочину виступлять нейтральні громадські організації. А на підставі їх звернень НАБУ внесе відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочне кримінальне переслідування Зеленського, автоматично руйнуючи його виборчий рейтинг на користь Юлії Тимошенко. Наприкінці січня одразу декілька громадських організацій – ГО «Об`єднання ветеранів батальйону «Азов»», ГО «Спілка добровольців», ГО «Український самозахист», ГО «Рада активістів Майдану» - звернулися до правоохоронців з заявами про вчинення злочину під час бюджетного фінансування зйомок фільму «Я, ти, він, вона» кінокомпанією Володимира Зеленського ТзОВ «Кіноквартал».

 

 P.S. Особливо смішним в даній ситуації виглядає ролик, який команда «Зе! Президент» розмістила в мережі YouTube 30 січня 2019 року, де кандидат в президенти Володимир Зеленський обговорює з найближчими соратниками Артема Ситника - Народним депутатом України Сергієм Лещенком та антикорупцінером Віталієм Шабуніним - як знищити корупцію в Україні.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Юлия Тимошенко,Владимир Зеленский,Ситник,НАБУ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.