Тисячі українців можуть не отримати візи внаслідок дій податкової міліції

04 липня 2018, 11:25
Власник сторінки
0
630
Тисячі українців можуть не отримати візи внаслідок дій податкової міліції

В ІА «Українські новини» відбулася прес-конференція на тему «Дії українських правоохоронців ставлять під удар вчасне отримання віз українськими громадянами»,

на якій ЗМІ представили кричущі факти незаконного втручання в діяльність одного з найбільших візових операторів Ві Еф Консалтінг Сервісиз.

Відео з прес-конференції: 

На початку конференції до журналістів звернувся пан Аміт Кумар Шарма, регіональний керівник у країнах СНД та Східної Європи міжнародної групи компаній VFS Global, частиною якої є Ві Еф Консалтінг Сервісиз. Він заявив про неприпустимість будь-якого протиправного тиску на компанію та висловив надію, що українська влада помітить цю проблему та припинить незаконне втручання у роботу корпорації.

Андрій Антоненко, директор АТ "Міжрегіональна колегія адвокатів" розповів подробиці незаконних дій правоохоронців.

За його словами, взагалі, незрозуміло з якої причини відбувається тиск з боку податкової  по відношенню до Ві Еф Консалтінг Сервісиз.

«У 2016 році ДФС була відкрита кримінальна справа за фактом діяльності низки фіктивних фірм і конвертаційного центру. Немає жодного зв’язку між нами та цим конвертаційним центром, немає жодного підозрюваного, жодних фактів збитків по цій справі. Але чомусь саме наша фірма потрапила під тиск податкової», - зазначив адвокат.

В результаті цього, зі сторони столичної ДФС по відношенню до Ві Еф Консалтінг Сервісиз були застосовані  два види тиску -  надмірні слідчі дії і незаконні слідчі дії.

«Щодо надмірних слідчих дій. Згідно закону, для того щоб вчинити дії з обмеження прав і свобод підслідного, слідчий має отримати погодження у прокуратурі та в суді. Проте щодо обшуку такі погодження не потрібні. Користуючись цим, слідчі абсолютно безпідставно провели близько 100 (!) допитів співробітників компанії по всій Україні. Викликали водіїв, прибиральниць, які за свій кошт мали їхати до Києва – це безглуздо. Допити – це завжди великий стрес для простих людей. Навіщо допитувати тих, хто взагалі немає жодного відношення до господарчої діяльності компанії!? Масові допити тривають і зараз - це заважає працювати і спричиняє величезні труднощі.

Адвокат нагадав, що попри те, що у листопаді 2017 року був прийнятий закон «Маски-шоу стоп», який забороняє проводити безпідставні обшуки та вилучення на підприємствах, це нещодавно сталося по відношенню до Ві Еф Консалтінг Сервісиз.

«За законом, слідчий має право проникнути на приватну територію лише один раз. Проте обшук тривав два дні, і чомусь у суботу, що також є грубим порушенням закону, - розповів адвокат. - Але найкричуще порушення – це незаконне вилучення серверів компанії та персональної техніки з офісу фірми! Не зважаючи на те, що слідчий суддя не надав обґрунтування слідчому  ДФС вилучати обладнання, сервери були незаконно вилучені. Співробітникам навіть не дали можливість скопіювати важливу інформацію для забезпечення безперебійності роботи. Такі дії слідчих – це грубе порушення законодавства і вони неприпустимі. Мотиви слідства досі нам невідомі і це безглуздя триває», - підсумував юрист.

В свою чергу, Георгій Шевченко, генеральний директор компанії Ві Еф Консалтінг Сервісиз нагадав, що будь-який збій у роботі візових центрів компанії, яких в Україні 17, може призвести до проблем із вчасним отриманням документів громадянами України, що неодмінно призведе до кризової ситуації та міжнародного скандалу. Керівник Ві Еф Консалтінг Сервісиз висловив обурення діями податкової, яка без жодних пояснень , без законного обґрунтування, ось вже півроку вчиняє брутальний тиск на компанію і заважає функціонуванню всіх підрозділів.

«Ми повністю прозора компанія, вчасно сплачуємо всі податки, у нас працюють близько 500 людей, які отримують білу, конкурентну зарплату. У нас немає ніяких штрафів, жодних нарікань. Але вже як півроку над нами знущається податкова, дії якої ставлять під загрозу всю роботу і репутацію фірми. Спочатку ми думали, що все з`ясується і ми владнаємо проблему, але тиск лише посилювався. Останньою краплею стало незаконне вилучання серверів і техніки під час дводенного обшуку, після якого виникла загроза неотримання віз тисячам громадян України», - зазначив генеральний директор.

На його переконання, подібний тиск не лише створить проблеми громадянам, але й може спричинити міжнародний скандал.

«Ми виступаємо проти свавілля людей у погонах - такі дії з боку влади неприпустимі! Звертаємось до президента України Петра Порошенка, Генерального прокурора, омбудсмена, з вимогою негайно втрутитись у ситуацію. Ми вимагаємо щоб нам або було офіційно висунуте обвинувачення, або негайно припинився будь-який тиск.

Такі дії правоохоронців ставлять під загрозу міжнародний імідж України, а також існування безвізового режиму та, взагалі, дискредитують курс на європейську інтеграцію України. Дипломатичний корпус вже повідомлено, і міжнародна спільнота уважно слідкує за розвитком ситуації. Сподіваємось на швидку і адекватну реакцію керівництва держави», - підсумував генеральний директор Ві Еф Консалтінг Сервісиз.

Що ж, описана ситуація дійсно виглядає як агонія корумпованої структури, якою продовжує залишатись ДФС. Безумовно, винні у зухвалому тиску на компанію повинні понести відповідальність, а вище керівництво Держави та правоохоронних органів має негайно відреагувати на звернення рішучими діями. Інакше сповзання України в корупційну безодню дуже швидко перетвориться на вільне падіння…

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Луценко,Порошенко,Юрий Луценко,Юрій Луценко,Петро Порошенко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.