Дорогі пігулки

6 февраля 2018, 09:18
Громадський діяч, адвокат
0
37

В Україні в результаті інфляції і девальвації гривні продовжать дорожчати ліки.

Подорожчання ліків відбувається внаслідок зростання інфляції та економічного спаду в країні. Влада кинула українців напризволяще, МОЗ, Кабмін і Верховна Рада так і не розробили жодних інструментів для того, щоб була компенсація з боку держави. А в результаті інфляції і девальвації гривні ліки продовжать дорожчати.

Експерти підкреслюють, що в Україні не розробляються програми компенсації вартості лікарських засобів, оскільки відбувається монополізація і концентрація коштів в одних руках. Уже зараз близько 30% хворих намагаються обійтися без ліків в разі недуги. Інші ж масово переходять на дешевші вітчизняні препарати, які не завжди можна порівняти за якістю з іноземними.

У зв’язку зі зниженням платоспроможності населення, дорогі ліки просто не будуть купувати. А це часто якраз ті ліки, які рятують життя: починаючи від реанімації і закінчуючи серцево-судинними, онко захворюваннями і так далі. Хіміопрепарати просто не будуть завозитися. Потреба в них не так велика, як у інших – близько 100 упаковок в рік. Коли у них закінчиться термін реєстрації, вони просто зникнуть з українського ринку.

Картинки по запросу пігулки

Національна служба здоров’я – ще один підрозділ, який буде за власним бажанням розподіляти кошти платників податків. В результаті у нас в країні змушують жити українців за принципом – порятунок потопаючих, справа рук самих потопаючих.

У лютому в Україні очікується підвищення цін на різні ліки на 10-12%, а за весь рік прогнозується здорожчання на 25%. За підрахунками Економічного дискусійного клубу, за минулий рік ліки в Україні здорожчали на 20%, а в новому через стрибки валюти можуть додати в ціні ще 25%.

Картинки по запросу пігулки

За планами Кабінету міністрів, українці повинні були витратити минулого року на найнеобхідніші ліки 14,5 млрд грн. Насправді виходить втричі більше: за оцінками експертів Аптечної професійної асоціації, за 2017 рік народ витратив на таблетки понад 42 млрд грн або в середньому по 1000 грн на рік на кожного.

У лютому очікується зростання не менше ніж на 10-12% на жарознижуючі, знеболюючі, протипростудні, кардіологічні препарати, перев’язувальні матеріали. Залишки за старою ціною переоцінювати навряд чи будемо, занадто клопітно. Як змінюватимуться ціни далі – прогнозувати складно, але кожні 10 копійок в ціні долара – це 5-6 копійок в ціні кожної гривні, яку треба сплатити пацієнтові за ліки.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Кабмін заклав на программу “Доступні ліки” на 2018 рік 1 млрд гривень, також відомо, що вже більше мільйона громадян України скористалися програмою “Доступні ліки” та отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу чи бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Чи відобразилось це на загальній статистиці? Очевидно, що ні. Нажаль, навіть купити ліки задорого Ви не завжди отримаєте якісний продукт, через що багато українців «забувають» про хворобу, опускають руки і чекають на смерть.

І питання не в дефіциті ліків, а в тому, що держава не дає можливості українцям заробити на ліки для себе та своїх близьких.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.