Автомобільна аптечка: які нові правила чекають водіїв

30 января 2018, 09:46
Громадський діяч, адвокат
0
121

За статистикою в ДТП 80% постраждалих помирають від втрати крові до приїзду швидкої

Міністерство охорони здоров'я підготувало і надіслало на погодження проект наказу, згідно з яким мотоциклетні, автомобільні та автобусні медичні аптечки повинні бути оснащені засобами для надання першої допомоги при ДТП і не повинні містити будь-яких медичних препаратів.

Оскільки за статистикою в ДТП 80% постраждалих помирають від втрати крові до приїзду швидкої, в мінімальну комплектацію аптечки, насамперед, будуть входити необхідні матеріали для зупинки кровотечі: бинти різної ширини, серветки, тощо. Замість гумового джгута в автомобільній аптечці буде механічний засіб для зупинки кровотечі за типом САТ (які з недавніх пір використовують Збройні Сили України). Такий джгут можна ефективно накласти самостійно навіть однією рукою.

Також всі медичні аптечки - мотоциклетні, автомобільні та автобусні будуть забезпечені інструкцією з покроковими діями при ДТП.
Картинки по запросу автомобільна аптечка 2018

В оновлених аптечках не буде медичних препаратів - зокрема, таблеток, які мають термін придатності. Це обумовлюється тим, що далеко не завжди вчасно водієм оновлюються дані препарати. У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що при наданні першої допомоги ліки не знадобляться.

Законопроект передбачає, що нова автомобільна аптечка буде містити сучасні інструменти для надання першої допомоги постраждалим в безпечному кейсі, а не просто медикаменти, термін придатності яких раніше ретельно перевіряли співробітники ДПС, а нині поліція. Це робиться не тільки для приведення національних норм у відповідність європейським стандартам, але і заради безпеки пересічних українців.

"Це світовий досвід - не включати лікарські засоби в обов'язковий склад автомобільних аптечок. При необхідності ви можете доповнити власну аптечку необхідними вам ліками ", - відзначив Олег Картавий.

Картинки по запросу магистраль

Останній раз склад автомобільної аптечки переглядався Міністерством охорони здоров'я України ще 20 років тому. Нинішній проект наказу має на меті привести аптечки у відповідність з європейськими нормами і стандартами.

АМА-1 - саме так називається стара автомобільна аптечка радянського зразка, яка була легалізована указом українського уряду в 1998 році. Легалізована в оптимізованому варіанті, оскільки початковий набір медикаментів припускав виживання в абсолютно будь-яких умовах.

Вартість оновленої автомобільної аптечки може зрости в кілька разів і складе приблизно 600 грн (зараз близько 200 грн). Виробники можуть вдатися до традиційної тактики, знизивши якість продукції заради зниження її вартості, і з цим також необхідно боротися. На питання про те, чи варто розширити імпорт медичних засобів і конкретно автомобільних аптечок з країн Європейського Союзу, ніхто відповісти не може.

Сподіваємося, що це нововведення збереже життя потерпілим від ДТП.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.