Про важливість вшанування Героїв Крут

29 января 2018, 15:47
Владелец страницы
Міський голова Тернополя
0
48

Практичне та ідеологічне значення

Працюючи на посаді міського голови часто доводиться чути критику щодо витрат на відзначення знаменних дат та вшанування героїв минулого і сучасного. Але саме таке вшанування є основою для існування і розвитку незалежної держави. 

Практичне значення

29 січня ми вшановуємо пам’ять Героїв Крут. Сто років тому українські воїни, переважно молодь, цвіт української нації зупинив більшовицьку орду і дав шанс вистояти молодій Українській народній республіці. Вже у 1918 сучасники оцінили те, що зробили герої Крут. Це завдяки подвигу під Крутами вдалося досягти дипломатичного прориву та домогтися визнання УНР під час переговорів у Брест-Литовську.

Подібним чином, “непотрібна” на думку окремих критиків оборона Донецького аеропорту, оборона Дебальцево та сотні інших битв сучасної війни, давали змогу політичному керівництву України шукати і знаходити союзників. Здобувати дипломатичні перемоги, що сьогодні вилилися у посиленні санкцій щодо агресора, збільшенню так необхідної воєнної допомоги.

Ідеологічне значення

Багато років свідомо чи несвідомо в Україні насаджувався культ “народу жертви”, якого постійно пригноблювали і перемагали. Окремі героїчні сторінки нашої історії подавалися виключно, як гіркі поразки, не дивлячись на їхнє далекосяжне значення для створення незалежної держави. Так само сталося із боєм під Крутами. Багато років вже незалежної України цю подію представляли не інакше, як поразку.

Між тим, саме герої бою під Крутами заклали ту міцну ідейну основу, котра врятувала українську державу у 2014. Дозволила Україні зупинити ворога і розпочати звільнення своєї землі. Адже саме учасники боїв під Крутами стали прикладом для тисяч українців, що вже у незалежній Україні пройшли через вишколи військово-патріотичних організацій. Ще десять років тому, коли війна для з Росією для широкого загалу здавалася неможливою, цих патріотів  сприймали, як диваків, які захоплюються українською історією та військовою справою. Але саме ці патріоти стали кістяком добровольчого руху у 2014. Вони першими стали на оборону України. Надзвичайно великий вплив на національно-патріотичний рух мали саме бій під Крутами сто років тому.

Важливо пам’ятати героїв

Свого часу прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчиль сказав, що нація, яка програла битву, але боролася, виживе, а та, яка здалася без бою — зникає. Студенти і козаки під Крутами дали бій агресору і стали прикладом для наступних поколінь в УПА та сучасних воїнів України.

Великий син українського народу Євген Коновалець сказав: “У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю”. Такі історичні події, як бій під Крутами, оборона Донецького аеропорту та Дебальцево і є тим горнилом, яке перетворює народ у націю із спільними цінностями і спільними цілями.

Завдання ж українського суспільства полягає в тому, щоб пам’ятати і належним чином вшановувати своїх героїв. З перемоги у головах, із пам’яті про перемоги і героїв, починається усвідомлення себе, як громадянина, відповідального за свою громаду, за свою українську державу. Тому сьогодні ми маємо віддати шану нашим героям. В Україні повинні зніматися фільми. Видаватися книги. Створюватися пам’ятники та музеї присвячені тим, хто боровся за Україну. Пам’ять про минуле — це основа майбутнього у сильній та незалежній Україні. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Крути герої пам'ять Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.