Комунальні сюрпризи

13 декабря 2017, 10:25
Громадський діяч, адвокат
0
47

Рада після повторного другого читання прийняла новий Закон "Про житлово-комунальні послуги".

Чергова казка від уряду: українці через півроку отримають житлокомпослуги за новим законом – Рада після повторного другого читання прийняла новий Закон "Про житлово-комунальні послуги". Головне нововведення – неплатників за "комуналку" без поважних причин будуть карати матеріально: їм нарахують пеню.

Якщо коротко і по суті, то документ встановлює вимоги до якості житлово-комунальні послуги, зобов’язує українців надавати показання лічильників, платити штрафи за борги і дозволяє постачальникам відключати світло і воду недобросовісним клієнтам.

Звісно погано, що кияни (і не тільки кияни) дуже рідко користуються своїми правами в питаннях житлово-комунальних господарств і не поспішають звертатися до суду, якщо через низький тиск у системі на останніх поверхах багатоповерхівок погано надходить вода, або ж замість гарячої води – тепла.

Власне, закон передбачає розподіл прав та обов'язків між трьома гравцями — так званими "управителями", постачальниками комунальних послуг та споживачами таких послуг. (Зокрема, йдеться про компанії, які постачають гарячу та холодну воду, газ, електроенергію, вивозять сміття тощо.)

Так-так, а потім всі будемо платити за "захмарними" тарифами. Загалом ціна на послугу з управління не буде регулюватися на державному рівні. Її визначатимуть мешканці разом із управителем на етапі укладання договору. Мешканці можуть вибирати управителів самостійно.

Якщо органи соціального захисту отримають інформацію про те, що у субсідіанта є заборгованість за комуналку як мінімум за два місяці, субсидію не продовжать. До речі, за даними Держстату, станом на квітень 2017 року українці заборгували за опалення і гарячу воду більше 10,4 мільярдів гривень, за газ – 7,1 мільярдів, за воду – 2,5 мільярда гривень.

А як вам надумана необхідність сповіщати показники лічильників не у квитанціях, як це було раніше, а повідомляти додатково щомісяця постачальникам про спожиту кількість гарячої та холодної води до певного числа? Тобто людина має не лише мобілізувати чималу суму за неякісно надані послуги, а ще й згаяти час на безглузде повідомлення даних, які й так зафіксує у квитанції. Інакше їй нараховуватимуть показники «зі стелі» навіть у тому випадку, якщо вона, скажімо, не користувалася гарячою водою.

Комунальні платежі

Можливо, з цим можна було б змиритися, якби до постачальників комунальних послуг було просто додзвонитися. Коли хтось подумав, що його виручить мобільний телефон, — то так, якщо на рахунку значна сума. Адже телефонувати з мобільного на стаціонарний недешево. Та й очікування 20—30 хвилин виллється в копієчку. Посилання монополіста на Інтернет також не коректне. Далеко не в кожного він є, і далеко не кожен пенсіонер спроможний створювати й користуватися особистим кабінетом.

Спроби ж надати письмові відомості про показники лічильника в офісах "Київенерго" також не увінчаються успіхом. Скриньок для звернень просто немає, а в центральному офісі хоч і є, однак на ній написано, що вкидати туди листи з показниками заборонено. Тож стійте, шановні, в кілометрових чергах до операторів. Саме стійте, бо сісти при такому напливі відвідувачів ніде.

Газ

Тільки поміркуйте: ви платите за прийнятий без громадського обговорення і незаконно підвищений більш ніж удвічі тариф на прибудинкові території, які не перебувають у власності мешканців будинків. І наразі тішете себе тим, що уряд відтермінував оприлюднення ціни на газ для населення на період із 1 жовтня 2017 р. по 31 березня 2018-го.

Що ми маємо? Ціни підняли, субсидії покриті туманом, як кому хочуть, так і нараховують. Як відключити - то бігом, а як оскаржити - то до суду, плати судовий збір, тяганина як мінімум рік і чи виграти справу ще питання.

Тому можна говорити, що чергові зміни лише призводять до погіршення стану споживача і допомогають монополістам ще більше укріпити своє положення на ринку.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.