Героїв АТО залишили без житла

25 сентября 2017, 14:41
програміст, журналіст
0
40
Героїв АТО залишили без житла

“Ми чекали на ці квартири більше 20 років, а вони лише розвели руками…” – герой АТО

Судоплатов М.М. та Горбуль Є.О. – військовослужбовці, учасники АТО. Їм та ще двадцятьом родинам військових за програмою Міністерства оборони у серпні 2016 року були вручені оглядові ордери на довгоочікуване житло у місті Кам’янське за адресою бульвар Будівельників, 27Б.
На урочистій церемонії відкриття будинку від імені міністра оборони його заступник генерал-лейтенант О.В. Дублян щиро привітав новоспечених власників квартир і запевнив їх у тому, що Міністерство оборони дбає про права своїх військовослужбовців, незважаючи на скрутні часи.
Проте, ані пан Дублян, ані компанія-забудовник не дали можливість цим людям оселитися в своїх квартирах. Їм дозволили лише подивитися… Як у жорстоких дитячих іграх: подражнили омріяною іграшкою і забрали.­– Нам пообіцяли, що у квартири можна буде заселитися у вересні 2016 року, мовляв, існують ще юридичні дрібниці, які необхідно вирішити між міською владою та компанією-забудовником. Проте наприкінці вересня військова прокуратура та СБУ викрили мережу з розкрадання державних коштів до якої входять обидві компанії, що виграли тендер на будівництво ООО “Екосоцбуд” та ООО “КСИЛ”. В обох зареєстровано всього по одній людині за штатом, на балансі немає обладнання, проте саме їм було виділено 21 мільйон державних гривень. У міськраді нам розводять руками, і кажуть: ну ви ж знаєте, яка ситуація…Тож квартир ми і досі не маємо, потішилися трохи того серпневого дня і всі про нас забули. – зітхає Микола Миколайович.
 – Розумієте, ми на ці квартири чекаємо вже багато років і нам немає більше на кого розраховувати, крім держави. Ми люди військовозобов’язані, підписували контракт, складали присягу, обіцяли стійко переносити усі тяготи та позбавлення військової служби, – це в уставі записано. Тому ми не можемо жалітися, а наші права захищають такі самі військові. У нас підписано згоду про нерозголошення і так далі, тому не можемо звертатися до цивільних установ, спеціалістів чи волонтерів по допомогу. Єдиний захист для нас – це держава.Євген Олексійович справжній військовий, кадровий офіцер, ще у далекому 1997 році закінчив виш, з тих пір сумлінно виконує свої обов’язки, захищає Україну, герой бойових дій на території Донецької та Луганської областей. Ще й досі він разом з родиною не має власного житла. Зараз він просто сумно посміхається і з вірою дивиться у майбутнє:
– Я писав листа Президентові, розказував про нашу ситуацію, наголосив, скільки коштів ці злидні вкрали в держави лише за рахунок “нашого” будинку. Він мусить звернути увагу на це, бо ж порядна людина. Я дуже радий, що журналісти також звернули увагу на цей випадок. Вони ошукали нас і ошукали державу, разом ми поборемо їх.
 На сьогоднішній день 22 родини героїв АТО та ветеранів ЗСУ нагодовані обіцянками чекають того щасливого дня, коли зможуть оселитися у власних квартирах у Кам’янському. Проте, коли ми запитали про цю ситуацію у квартирно-експлуатаційній службі Міноборони, там просто відмовилися коментувати. Дуже зручно закрити очі на людей, права яких можна так безкарно порушувати.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.