Хто піариться на воєнному стані?

09 лютого 2017, 12:19
Власник сторінки
Политолог
0
943
Хто піариться на воєнному стані?

Україна досі перебуває в стадії «ні війни, ні миру» і нещодавні події під Авдіївкою є тому підтвердженням. Це викликало хвилю заяв народних депутатів стосовно необхідності введення воєнному стану.

В опозиції вважають, що це треба зробити прямо зараз. Провладні депутати заявляють: треба ще почекати.

Давайте, розберемось чим воєнний стан  може загрожувати повноцінному життю країни.

В період проголошення військового стану передбачаються такі заходи, щодо посилення безпеки суспільства, а саме: 1) на території, на якій введено воєнний стан, військове командування разом із іншими органами влади або й самостійно має право запроваджувати трудову повинність і залучати громадян до суспільно корисних робіт. Трудова повинність полягає у виконанні робіт оборонного характеру, в ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також їх наслідків. При цьому тривалість виконання таких робіт і їх оплата встановлюються відповідно до українського трудового законодавства. Крім того, військовому командуванню надається право використовувати потужності, ресурси та майно підприємств і організацій усіх форм, а також окремих громадян.

2) Під час воєнного стану може бути запроваджена комендантська година, тобто, заборона перебування на вулицях в певний час доби без спеціальних дозволів. Вводиться особливий режим в’їзду та виїзду з території, на котрій запроваджено воєнний стан, може бути обмежено рух транспортних засобів та свобода пересування, як громадян України, так і іноземців. Призовникам та військовозобов’язаним можуть заборонити змінювати місце проживання без відома військового командування. Військове командування отримує право перевіряти у людей документи, а також оглядати їхні речі та автомобілі. Людей, а також підприємства та матеріальні цінності можуть евакуйовувати.

3) В умовах воєнного стану повністю забороняється проведення страйків. Військове командування отримує право порушувати питання про заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо "вона загрожує суверенітету, національній безпеці України, її державній незалежності та територіальній цілісності, життю громадян". 4) У той же час не можна говорити, що під час воєнного стану права людини стають чистою умовністю: закон передбачає цілий список прав, обмежувати які навіть у таких скрутних обставинах забороняється. Йдеться, зокрема, про заборону тортур і принизливого поводження або покарання. Громадяни зберігають право на справедливий суд і правову допомогу. Їх не можна змушувати свідчити проти себе та своїх рідних і близьких.

5) На час дії воєнного стану військове командування отримує повноваження щодо контролю підприємств зв’язку, видавництв, телерадіоорганізацій та навіть театрів. Воно може використовувати радіостанції, телецентри та друкарні для військових потреб і проведення роз’яснювальної роботи серед військ і цивільного населення.

Військові можуть заборонити роботу аматорським радіостанціям та передачу інформації через комп’ютерні мережі. Якщо ж якась організація чи окремий громадянин порушить ці вимоги, у нього можуть вилучити радіопередавальне обладнання, теле-, відео- та аудіоапаратуру, комп’ютери або ж інші засоби зв’язку.

6) Якщо у цілій державі або в окремих її місцевостях вводиться воєнний стан, парламент збирається без скликання і працює в сесійному режимі. Поки триває термін дії цього стану, розпустити Парламент не можна. Також не можуть бути припинені повноваження омбудсмена, міністерств, органів місцевого самоврядування, судів та прокуратур. До слова, воєнний стан скасовується Указом Президента у разі "усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності".

А тепер відійдемо від законодавчих норм і подумаємо, чи існує зараз загроза введення військового стану, чи це всього-на-всього чергова маніпуляція політиків? По-перше, військовий стан - це схоже на піар-фішку, яку включають, коли ситуація на фронті з української сторони особливо погіршується. Так відбувається і зараз.

По-друге, який може бути військовий стан в країні, де на офіційному рівні війну, власне, і війною-то не називають? Про війну всі українські канали та «балакучі голови» обзивають абревіатурою АТО.

Тому реальної загрози введення воєнного стану - не існує. А це більше схоже на піар з боку деяких політиків, які вигадують чергові «геніальні» сценарії завершення війни.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина,донбасс,оппозиция и власть,военное положение
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.