Апеляція відхилила скаргу прокуратури у справі генерала Пустовара

14 листопада 2016, 11:40
Власник сторінки
0
23
Апеляція відхилила скаргу прокуратури у справі генерала Пустовара

та розкритикувала дії прокурора, як такі, що не відповідають процесуальним нормам

10 листопада колегія суддів Апелляційного суду міста Києва винесла постанову про повернення обвинувального акту стосовно генерала поліції Владислава Пустовара до прокуратури, як такого, що не відповідає нормам діючого законодавства. Тим самим було підтримано попереднє рішення Печерського суду міста Києва від 12.09.2016 р. (справа № 757/36281/16-к, судове впровадження № 1-кп-656/16).

Нагадаємо, що Владислава Пустовара намагалися звинуватити у спробі дати хабар за погодження кандидатур своїх підлеглих. Але справа в прокуратурі не клеїлась із самого початку, кінці не зв’язувались один з одним,  та не було жодних доказів причетності генерала до незаконних дій. Подробиці 

На засідання підтримати генерала, який знайшов сміливість ламати корупційні схеми, від чого й постраждав,  приїхало чимало представників громадськості Черкащини. Також у залі були присутні народні депутати з Черкащини Владислав Голуб (комітет ВР з правосуддя) та Олег Петренко.

Треба зауважити, що сам факт затримання Пустовара викликав в суспільстві, і особливо в його рідних Черкасах, справжню бурю протестів – люди не вірили в жодну причетність очільника ГУ місцевої поліції  до якихось незаконних дій. В самих Черкасах усі верстви населення, від підприємців до домогосподарок, виразили свою підтримку Пустовару.  Сотні активістів виходили на пікети, звертались до вищих органів влади, з вимогою припинити переслідування чесного, принципового генерала, за головування якого до правоохоронних органів на Черкащині стала повертатись довіра простих людей. Коли оголосили суму застави, щоб на час слідства звільнити генерала з під варти, навіть пенсіонери пропонували свої гроші!

Судді  бачать все!

Під час апеляційного засідання судді справедливо поцікавились у представника прокуратури – чому, замість усунення вказаних недоліків у формулюванні  обвинувального акту, прокуратура  подає зустрічні скарги, чим лише ускладнює процес встановлення законності. Суд зазначив, що наразі формулювання обвинувачення у справі фактично відсутні! На що у сторони прокуратури не знайшлося прийнятної відповіді.

Натомість, сторона захисту генерала Пустовара аргументувала свою позицію чітко й ґрунтовно. Адвокати зауважили, що відсутність формулювання обвинувачення грубо порушує закон і права підозрюваного, бо фактично стороні захисту невідомо від чого захищатись! Прокурор та слідчий навіть не спромоглись включити до єдиного реєстру повідомлення про підозру, також в реєстрі немає обвинувального акту, що теж є грубим порушенням норм закону. Такі недоліки й помилки, на думку адвокатів, є беззаперечними аргументами для суддів, щоб залишити рішення першої інстанції без змін.

Що ж , адвокати Пустовара дійсно мали рацію, і рішення Апеляційного суду міста Києва це підтвердило.

Сам генерал сприйняв рішення Апеляційного суду із стриманим оптимізмом. «Я вірю в те, що слідство  й суд, в кінці кінців, встановлять істину, і моя непричетність до незаконних дій буде доведена», - прокоментував журналістам рішення апеляції Пустовар.

Владислав Голуб, депутат ВР (комітет правосуддя):  «Я прийшов сьогодні, щоб проконтролювати законність процесів. Зараз, на мою думку, було прийняте законне рішення. Недолугість того обвинувального акту, який вручили Пустовару, не підлягає сумніву, тому суд підтримав рішення першої інстанції.

Я не розумію, що буде далі робити прокуратура. В них був час виправити помилки, але чому вони цього не зробили, чим вони займались весь цей час? Я сподіваюсь, що вони підуть по шляху законності, і, врешті решт, закриють справу у зв’язку з відсутністю складу злочину», - зазначив народний депутат.

Що ж, українська правозахисна спільнота дуже пильно слідкує за цією справою, й буде робити все можливе для того, щоб сили, які підставили народного генерала не змогли продовжувати свої  ганебні оборудки, а сам Владислав Пустовар зміг захистити своє чесне ім’я. 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Апеляційний суд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.