Щодо реформ в Укрзалізниці

2 августа 2016, 10:53
Громадський діяч, адвокат
0
56
Щодо реформ в Укрзалізниці

20 квітня 2016 року «Укразалізницю» очолив польський рокер Войцех Бальчун. Екс-міністр економічного розвитку і торгівлі Айварус Абромавичус, характеризував його як "молодого, але суперуспішного керівн

Міністр також зазначив, що в Польщі Бальчун провів масштабну реорганізацію системи управління, автоматизацію і вивів компанію, яка раніше мала 100 млн злотих (683 млн грн) збитку, на прибуток у 500 млн злотих (3,4 млрд грн).

«Він перетворив компанію практично у конкурента Deutsche Bahn. У підсумку вивів компанію на IPO. Крім того, успішний чоловік успішний у всьому, ця людина є польським Славою Вакарчуком і є лідером успішного рок-бенду», - повідомив голова МЕРТ.

Тож дочекались реформ. 3 місяці по тому, тобто вчора, випала мені нагода виїхати у відрядження до Херсону. Зрозуміло, що напрямок південний, серпень місяць, всім хочеться хоч якогось моря, тому всі їдуть відпочивати. В цей період часу напрямки до Херсону перевантажені. Відповідно, це найоптимальніший і бюджетний спосіб дістатись на море. Що було зроблене польським керівництвом? «Укрзалізниця» була реформована на акціонерне товариство, ліквідувались автономні залізниці на місцях, створивши  філії, а також займаються розробкою  модернізації рухомого складу, зрушеннями в перевозках та говорять про збитковість перевезень. Думаю, що польським «реформаторам» варто це почитати, хоча не знаю польської, проте так, як вони тут працюють, то мали б вивчити українську.

Повертаючись до поїздки в Херсон. Виникла необхідність їхати і майже за тиждень почались пошуки квитків. Було бажання їхати в СВ, проте як виявилось, в СВ немає жодного вільного місця - і це за тиждень до відправки потягу. Коли почали зясовувати, то виявилось, що всі місця на броні! Починаючи від броні начальника залізниці, закінчуючи бронью поляка із Укрзалізниці. Далі починаємо шукати купе. Знову ж таки - купе в касі жодного немає. Все на броні. Починаючи від начальника вокзала, і закінчуючи воєнкомом і поліцейським. Мушу визнати, що довелось трохи переплатити, аби купити квитки в купе, але все ж таки вдалось. Ввечері я сів на потяг і уявіть моє здивування, коли виявилось, що потяг – напівпустий. Жодного квитка немає, в СВ було зайнято кілька місць, а провідник сказав, що більша частина вагону -  вільна, в купе – так само. Тому, виникає риторичне запитання -  чому пересічний пасажир має платити за бронь десятків «кровосісь»? Аби потім сказати, що пасажирські перевезення збиткові, або комусь вигідно, щоб потяг замість того, аби вести відпочивальників і приносити кошти державі, їхав пустим? Чи можливо це такий спосіб заробітку чергових спекулянтів квитками?

Войцех Болчун, генеральний директор ВАТ «Укрзалізниця» - «Наші головні завдання. За ними – сотні, а то й тисячі різних, більших чи менших, дій! Але вчора, після тригодинної презентації, слова пана Кравцова «Good job!» – добрий сигнал на майбутнє!»

То нехай Болчун надасть відповідь, а не проводить красиві наради, якого, всі, як  сліпе кошеня водять, кивають-посміхають, він іде радісний і задоволений, що всі його почули, а всі виходять за двері і роблять по-своєму. От вам і рок-н-ролл. Такі реформи на всіх щаблях української економіки.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.