З СИСТЕМНОЇ КРИЗИ МОЖЕ БУТИ ЛИШЕ СИСТЕМНИЙ ВИХІД.

06 лютого 2016, 10:46
Власник сторінки
0
56
З СИСТЕМНОЇ КРИЗИ МОЖЕ БУТИ ЛИШЕ СИСТЕМНИЙ ВИХІД.

Біда Вінниччини полягає у відсутності в краї лідерів рівня Саакашвілі. Натомість маємо лише виконавців чужої волі. Таким, на жаль, є й голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

Хвиля невдоволення і обурення негативними процесами в державі вже не може владою далі видаватись за «руку москви» та намаганням «розхитати човен». Показовий приклад – надзвичайно емоційна реакція 5 лютого голови Верховної ради Володимира Гройсмана на звинувачення з боку Арсенія Яценюка про не підтримку запропонованого Урядом законопроекту «Про реформування охорони здоров'я»: « - Я тут чув про медицину. Ви говорили про медицину. Я згоден з тим, що треба підтримувати ініціативи, які забезпечують реформування нашої країни. Але коли міністр Квіташвілі 28 грудня вносить закон до Верховної ради України про так-зване "Реформування охорони здоров'я", в якому визначено, як потрібно розприділяти видатки охорони здоров'я і написано: "Розпочаті процеси розмежування за видами надання медичної допомоги, проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві довели доцільність і ефективність», це при тому, що вони реально розвалили у цих областях охорону здоров'я, то яка може бути підтримка?» - заявив Гройсман з трибуни. 

Не менш емоційним і обґрунтованим, того ж 5 лютого, стало звернення ГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини» до голів виконавчої та місцевої влади, депутатів всіх рівнів Вінницької області, а також державних службовців, суддів, правоохоронців, військовослужбовців та всіх жителів Вінниччини:

«ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Нашу державу продовжує потрясати глибока системна криза. Слабка, неефективна держава нездатна запобігти сповзанню країни в хаос. Враховуючи, що задекларовані в центрі, під тиском українського народу та Заходу, реформи блокуються на рівні регіонів місцевими баронами та феодалами  (кланово-олігархічними структурами) - єдиним виходом  з кризи, яка загрожує перерости в катастрофу, є децентралізація влади та справжня боротьба з корупцією.

Сьогодні Україна має три варіанти розвитку подій:

1.Неконтрольований соцільний вибух;

2.Військовий переворот;

3.Заміна системи влади на європейську модель силами здорової частини суспільства, в тому числі й управлінських кадрів. 

Ми виступаємо за третій шлях, бо два інші можуть завершитись розпадом держави.

Повести країну цією рятівною дорогою здатні лише люди з новим креативним мисленням та новими зразками поведінки.  Саме відсутність якісно нової еліти не дала можливості суспільству скористатися перемогами обох Майданів, зруйнувати стару систему, а завершилась поверненням до влади попередніх корумпованих кадрів, які не дозволяють Україні практично реалізувати Європейський Вибір. Остання відставка міністра Айвараса Абромавічуса – яскраве цьому підтвердження.

Біда Вінниччини полягає у відсутності в краї лідерів рівня Саакашвілі. Натомість маємо лише виконавців чужої волі. Таким, на жаль, є й голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, діями якого керують тіньові сили. Більше того, ці тіньові ділки намагаються взяти під контроль органи місцевого самоврядування і не гребують при цьому нічим, в тому числі використанням патріотичних сил. Про що свідчить порушення кримінальної справи проти голови Вінницької обласної ради Анатолія Олійника за події 6 грудня 2014 року. Причиною стало намагання голови облради протидіяти руйнуванню Вінниччини, зокрема медичної та освітньої галузей.  Тому ми бачимо, що в умовах щораз більшої розбалансованості системи управління, значного фінансового і кадрового дефіциту та шаленої активності позаконституційних сил - місцева виконавча влада не спроможна забезпечити адекватне нинішнім реаліям функціонування регіону. Єдиним виходом вона бачить перекладання тягаря кризи на населення. Нездатна забезпечити вінничан добре оплачуваною роботою, влада спонукає та закликає їх до корупційних діянь. Цей відкритий заклик пролунав з уст ставлениці Коровія – директора Департаменту охорони здоров’я Людмили Грабович, яка з граничною відвертістю та цинізмом заявила медикам, що запобігти  звільненню вони можуть, працюючи на 0,25 ставки, а решту додадуть люди, багато з яких їм «добре дякує».

Ми чули від багатьох з Вас, що цьому негайно потрібно покласти край. Розуміючи, що Вам важко виявляти свою позицію безпосередньо, «Народна Армія Спасіння Вінниччини» готова виступити координатором у протидії тіньовим корупційним силам, підготовці процесу децентралізації здоровими силами Вінниччини. Йдеться не просто про формування дискусійних майданчинів в кожній територіальній громаді, а про створення механізмів захисту громад, залучення до порятунку країни та області креативних людей з новим мисленням, досвідом управлінської діяльності, а також про підготовку нових управлінських кадрів вже тепер, в умовах панування нинішньої руйнівної системи влади. Нам потрібно створити робочі групи в кожній галузі, для випрацювання програми розвитку краю на найближчі 10 років та формування дієвих механізмів проведення децентралізації в умовах запеклого спротиву  антиреформаторських сил. 

Результатом цієї праці має стати Народне Віче, на якому буде прийнята єдина платформа розвитку Нової Вінниччини.

Суперечності, що накопичились в країні за останні 25 років, загрожують перерости у відкрите громадянське протистояння. Але Україні не потрібна громадянська війна. Наш порятунок в негайній зміні системи влади, швидкому проведенні не імітаційних реформ та перебранні всіх управлінських важелів новою проєвропейською елітою, створення дієвої системи захисту клонстуційних прав громадян.

Почнімо ж цей процес з Вінниччини.  І хай допоможе нам Бог!»

Отже сьогодні стає очевидним, що ні здорова частина «низів», ні здорова  частина «верхів» не бажають жити за правилами старої системи, а тому невдовзі нас очікує повне перезавантаження, як еліт, так і старої нікчемної системи влади і суспільних відносин.

 Анна Сторожук, м.Вінниця

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.