Шоколадні війни, або як монополісти віджали Житомирську кондитерку.

5 января 2016, 13:54
1
276
Шоколадні війни, або як монополісти віджали Житомирську кондитерку.

В той час, як мільйони дітей під ялинками розгортали пропрезидентські цукерки, а з усіх телеекранів країни Президент вихвалявся власними досягненнями, його попрічники захопили Житомирську кондитерську

Ввечері 30 грудня люди в масках з кийками, щитами, травматичною зброєю і світло-шумовими гранатами захопили територію житомирської кондитерської фабрики "Житомирські Ласощі". Приблизна кількість бойовиків - 350-400 чоловік. За інформацією UA1, це - спортсмени з Чернігова, Ніжина та Броварів, яких 5 автобусами привезли до Житомира. Президент компанії Ігор Бойко повідомив, що депутат від "Народного фронту" Сергій Пашинський і його компаньйон Сергій Тищенко є організаторами рейдерського захвату. Це не перший кримінал Пашинського. В листопаді 2012 року Генпрокуратура України пред'явила Сергію Пашинському звинувачений в розкраданні в 1999-2000 рр. 4 млн. доларів, а також у скоєнні низки шахрайських оборудок при отриманні кредитів від інших банків. Також 18 лютого 2014 року, під час протестів, які супроводжувались сутичками з правоохоронцями на Майдані Незалежності, в мережі з'явився відеоролик (посилання на відео було розміщено на офіційному сайті МВС України), на якому Сергій Пашинський  вивозить з Майдану снайперську гвинтівку.

Тітушки Пашинського не церемонились і з робітниками Житомирської кондитерки. Охорона підприємства була побита та витіснена з території. Також силою з фабрики витискалися працівники виробничих цехів. Частині охоронців і керівництву фабрики вдалося забарикадуватися в адміністративній будівлі та витримати кілька атак, після чого зловмисники відключили в адміністративній будівлі світло та воду. Забарикадовані працівники фабрики, серед яких - жінки та літні люди, які потребували медичної допомоги - зосталися без їжі, води та медикаментів.

Бандити не допускали на територію фабрики ні швидку медичну допомогу, ні представників місцевої влади, ні журналістів. Прибулі за викликом працівники МВС оточили фабрику по периметру, але навіть не намагалися зупинити протиправні дії всередині фабрики.

В цей час молодики зламали склад готової продукції та почали грабунок і знищення товару: цукерки й печиво або розпихували по кишенях та сумках, або топтали. Крім того, на фабриці пошкоджено коштовне обладнання, автомобілі, камери відеоспостереження.

На думку керівництва фабрики, розбійний напад здійснювався з метою пограбування та знищення підприємства.

Дивує реакція житомирської поліції, яка не перешкоджала діям злочинців та не реєструвала заяви про злочин, а навпаки - мирно спілкувалася з невідомим нападниками в масках.
Керівник поліції Житомирщини, який прибув на місце події, не помітив нічого дивного в діях озброєних молодиків, які грабували склади та знищували обладнання, та заявив, що "справа поліції - лише охорона громадського порядку, а своє майно фабрика повинна охороняти своїми силами".

За свідченням Прес-служби ТДВ «ЖЛ» керівництво кондитерської фабрики з цього приводу заявляє наступне:
1. Незважаючи на увесь тиск та юридичні оборудки, нападники не мали законних підстав заходити на підприємство.
Тому усі заяви та дії від імені ЗАТ «Житомирські ласощі» здійснюють самозвані особи.
2. Керівництво ТДВ «ЖЛ» мало усі підстави найняти для охорони підприємства додаткових працівників, що і було зроблено. Ми впевнені в тому, що рейдери не мають жодного розуміння в веденні бізнесу у цій галузі. Тому підприємство в найближчий час або буде повністю закрите, або передане найближчим конкурентам – концерну «Рошен» чи «Харківській кондитерській фабриці». Оскільки ще у листопаді 2015 року всі ЗМІ заявили про намір нардепа Сергія Пашинського та його компаньйона Сергія Тищенко віджати Житомирську кондитерську фабрикуhttp://www.epravda.com.ua/news/2015/11/27/569600/, а влада цьому ніяк не перешкодила,то скоріш за все підприємство перейде в руки головному шоколадному монополісту країни- пропрезидентській фабриці "Рошен".
В даний момент Житомирська фабрика знаходиться в облозі, товарні запаси розграбовуються, виробництво зупинено на невідомий час.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.