Нардеп Руслан Демчак зазіхнув на земельні ділянки аграрних вишів

13 октября 2015, 21:57
Владелец страницы
1
43
Нардеп Руслан Демчак зазіхнув на земельні ділянки аграрних вишів

У «реформаційному» поспіху Уряд не зумів придумати нічого кращого, як скасувати пільги та обкласти заклади освіти податками.

Автор законопроекту,депутат від БПП Руслан Демчак.
Ще з часів Кайдашевої родини відірвати у сусіда клапоть землі - є досить популярною традицією серед простого люду в нашій країні. 


Останнім часом ця традиція перекинулась на наших вельмишановних народних обранців. Здавалось, часи важкі,потрібно допомагати народу. Ні,для нардепів усяк час добрий для власного збагачення. Народний депутат від БПП Руслан Демчак гарний тому приклад. Що молодик не робив для того,аби власну казну поповнити. І банки банкрутував,і підприємства ліквідував. Тепер взявся за земельні ділянки аграрних вишів. Автор законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо пільги на сплату земельного податку» Руслан Євгенович закликав стягувати податок на землю з дослідних господарств, в тому числі селекційних центрів науково-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподарського профілю та професійно-технічних училищ. 

Керівники навчальних закладів забили на сполох - з 1993 року згідно Закону України «Про плату за землю» навчальні заклади країни були звільнені від сплати податку на землю. Така законодавча норма була логічною і об’єктивною,оскільки державні навчальні заклади є неприбутковими установами і фінансуються за рахунок коштів держбюджету. Тепер,коли аграрні виші перейшли від Мінагрополітики до Міносвіти, навчальним закладам прийшлось ще сутужніше. Освітнє міністерство ледь кошти викладачам на зарплати знаходить, не кажучи вже про оплату податку на землі вишу. До прикладу Уманському університету садівництва щомісячний податок за територію,яку займає вуз, може складати від півмільйона до двох мільйонів гривень. Подільський державний аграрно-технічний університет через дивну забаганку Демчака, за використання земель під виробничу базу та ботанічний сад тепер буде змушений сплачувати більше 2.5 млн.грн податку щомісячно. 

Земельний фонд, що знаходиться на балансі ВНЗ використовується лише як навчально-практична база для підготовки студентів-аграріїв та як полігони для науково - експериментального дослідження.

За умови сплати земельного податку фінансовий стан вузів вкрай погіршиться, що призведе до зниження якості навчального процесу, до значного скорочення працюючих, збільшення плати за навчання і, як наслідок, зменшення кількості студентів. Це призведе до позбавлення практичної бази навчання студентів, погіршення якості їх знань і навиків, кваліфікації майбутніх спеціалістів.

Яка мотивація ініційованого Демчаком законопроекту? Депутати просто хочуть віджати землі в аграрних вузів. Члени ради асоціації «Украгроосвіта» звернулись до керівників ліцеїв, ПТУ, технікумів, коледжів, університетів аграрного напрямку з пропозицією показати нардепу навчально-дослідні господарства і роз’яснити згубність його дивного кроку. Освітяни намагаються достукатись у чиновницькі кабінети, аби землі навчальних закладів не оподаткувалися

 Представники адміністрації. Активним опрічником Демчака у бажанні оподаткувати землі вишів виступив його соратник по партійній лінії, такий же горе-нардеп із сумнівною репутацією Іван Мельничук. Цих двох давно називають «ворогами освіти». Тепер депутати вкотре підтвердили свій статус антигероїв.

Народні депутати покликані захищати права громадян, вболівати за молодь,освіту і культуру, за фізичне і моральне здоров’я мешканців країни. Теоретично. На практиці бізнес - депутати останнього скликання довели - захищають виключно власні інтереси, при цьому не забуваючи ускладнювати життя простому люду, реформуючи і оптимізуючи (знищуючи) галузь освіти,культури,охорони здоров’я.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.