Что говорят про экологию.

23 июля 2015, 19:07
0
24

Звернення колишнього Міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка до народу України.

Додається звернення колишнього Міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка до народу України.
 Воно вже більше місяця вісить на офіційному порталі Мінприроди в категорії "новини центральні"(!). Факт його наявності там досі свідчить, по-перше, що Міністерством вже майже місяць (ВРУ звільнила І.Шевченка 2 липня) ніхто не керує, а по-друге, що висловлені  І.Шевченком звинувачення щодо корупційних явищ в лавах партії "Народний фронт" та безпосередньо Премєр-мінстра не хвилюють ні А.Яценюка, ні згадану партію, ні загалом всю політико-управлінську еліту України - разом з Президентом, Головою Верховної Ради та Генеральним Прокурором.
 Тема корупції настільки заяложена, в тому числі самою політ.елітою, що нікого вже нічим не дивує, водночас шум довкола неї продовжується так гучно, що тема некомпетентності в державному управлінні заглушена цілком.
 За минулі 10 років Мінприроди "політичними" призначеннями некомпетентних Міністрів, включно з І.Шевченком, добите до ручки, і перетворено на декорацію. Декоративні особи імітують діяльність, продукують папери, витрачають кошти бюджету та міжнародної допомоги, а стан довкілля України все далі погіршується.
 Після відставки Ігоря Шевченка Віце-премєр-міністр Валерій Вощевський назвав його "некомпетентним та безвідповідальним". http://vidomosti-ua.com/ukraine/105895  Але хіба некомпетентність І.Шевченка не була відома ще до призначення? Безвідповідальним було рішення про його призначення, отже безвідповідальними є люди, які його приймали.
 Та й недавня заява В.Вощевського щодо необхідності ліквідації Державної екологічної інспекції http://interfax.com.ua/news/economic/278984.html свідчить, що він сам є людиною некомпетентною та безвідповідальною, і може натворити багато бід.
 Єдиний спосіб реанімації Мінприроди - це проведення відкритого конкурсу на посаду Міністра. Заодно і назву треба нарешті привести у відповідність до функціонального змісту його діяльності - "довкіллєвої безпеки та збалансованості природокористування". А не "екології та природних ресурсів".
 В умовах війни та економічного занепаду ніхто на цій посаді не створить чудес, але компетентний Міністр навіть за обмежених ресурсів спроможний врятувати Міністерство від інституційного краху, забезпечити реальний мінімум екобезпеки та зберегти управлінський потенціал для позитивної діяльності в подальшому.
 Як приклад позитивної управлінської діяльності назву Державну інспекцію ядерного регулювання - там немає некомпетентних людей! З не дуже чисельним штатом, завдяки правильній постановці питань вони спромогаються підтримувати ядерну та радіаційну безпеку в Україні на задовільному рівні.
 Сергій Федоринчик, керівник інфоцентру УЕА "Зелений світ"

 http://www.menr.gov.ua/press-center/news/123-news1/3975-zvernennia-ihoria-shevchenka-do-narodu-ukrainy

 Четвер, 23 Липня 2015 10:46
 22 червня
 ЗВЕРНЕННЯ ІГОРЯ ШЕВЧЕНКА ДО НАРОДУ УКРАЇНИ

 Основна категорія: Новини
 категорія: Новини центральні

 Я, Ігор Шевченко, отримав освіту в Гарвардському та Єльському університетах, зараз - міністр екології та природних ресурсів України.
 Я не належу до будь-якої парламентської партії. Зараз я звертаюся до народу України.
 Причина мого звернення пов'язана з політичною розправою, яку зараз вчиняє проти мене керівництво Уряду.
 Я, як і ми всі, вірив і вірю у сильне майбутнє нашої країни і заради цього прийшов працювати в Уряд, який відповідно до коаліційної угоди був сформований без застосування будь-яких політичних квот. Саме про без квотний принцип Прем’єр-міністр заявив з трибуни під час мого призначення.
 Підкреслю, я прийшов не за будь-якими партійними квотами, - бо жоден міністр в діючому Уряді не працює за партійними квотами, - а як фахівець та представник громадянського суспільства.
 Вірячи в ідеали Майдану, на посаді міністра я щиро розпочав боротьбу з корупцією та повернув державі 22 родовища нафти і газу, які були вкрадені у народу родиною Януковича. Але робив я це всупереч позиції керівництва Уряду, який має чинні зв'язки з усіма українськими кланами та захищає їх інтереси!
 Неодноразово до мене зверталися члени команди Арсенія Яценюка, представники «Народного фронту» з пропозиціями щодо призначення на посади в міністерстві корумпованих людей. Так, всупереч Закону та моїй позиції, на посаду був призначений керівник Геологічної служби. В той же час призначення фахівців, яких я офіційно вносив, досі блокується.
 Переконаний, що саме через мою безкомпромісну позицію та антикорупційну діяльність Арсеній Яценюк почав втручатися в моє приватне життя та вимагати мого звільнення. По відношенню до мене керівництво Уряду діє так само, як до Саші Боровика, Павла Шеремета, Олега Мусія.
 Арсеній Яценюк матиме моральне право вимагати моєї відставки тільки після того, як виключить з «Народного фронту» та позбавить депутатського мандата свого друга Миколу Мартиненка, який відповідає за корупцію в «Енергоатомі» та проти якого порушено кримінальну справу в Швейцарії; а також свого одно партійця Сергія Пашинського, який, за
повідомленнями ЗМІ, причетний до крадіжки державних нафтопродуктів на 1,5 млрд грн., які мали піти на потреби армії.
 Я і далі буду боротися проти корупційної системи та продовжувати реформувати галузь, за яку я як міністр несу відповідальність.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.