Почаївська Лавра платитиме податки

3 февраля 2015, 11:40
Владелец страницы
Політик, законотворець.
0
57
Почаївська Лавра платитиме податки
Депутат Почаївської міськради Костянтин Красовський

Я проти сплати податків церквами за їх основну діяльність, яка передбачена статутом релігійної громади, адже не можна прикриватись Святинею і ухилятись від податків

У четвер, 29 січня 2015 року на Тернопільщині, у Почаєві відбулося пленарне засідання сесії міської ради. Основним питанням порядку денного було прийняття бюджету на 2015 рік.

У бюджеті на 2015 рік скоротили видатки на утримання дошкільних закладів у розмірі понад 200 тисяч гривень.

З метою збільшення місцевого бюджету слово взяв депутат Почаївської міської ради, свободівець Костянтин Красовський.

"Шановна президія, депутати, гості та жителі міста! Враховуючи дефіцит бюджетних коштів у 2015 році, наше завдання, як представників територіальної громади – забезпечення життєдіяльності нашого міста.

З 1 січня 2015 року набули чинності норми Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи". Цими змінами передбачається розширення бази оподаткування для податку на нерухоме майно. Враховуючи це, та керуючись законодавством України, як орган місцевого самоврядування ми маємо можливість у ручному режимі встановити ставку оподаткування на нерухоме майно для юридичних осіб. Першочергове про що я хочу нагадати – будова Почаївської Свято-Успенської Лаври УПЦ МП, а саме будинки, котрі загальною площею складають понад 10 тисяч кв. метрів. Керівництво Лаври використовує зазначені об'єкти у якості готелю, де ціни вище за нормовані, проте, податків вони не сплачують. Тому я пропоную внести зміни до міського бюджету та встановити Почаївській Свято–Успенській Лаврі податок на странно-приймальні будинки у розмірі 0,5% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр", – оповів свободівець Костянтин Красовський.

Заслухавши пропозицію Костянтина Красовського, депутати більшістю ухвалили рішення про встановлення Почаївській Свято–Успенській Лаврі податок на странно-приймальні будинки в розмірі 0,5% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр.

"Почаївська Лавра має великі прибутки. Вони розливають і реалізовують в великих об'ємах вино "Кагор", виробляють на продаж церковне начиння, та здають туристам кімнати для проживання. За все, що я перерахував, вони податків не сплачують. Відповідно до законодавства усі суб'єкти підприємницької діяльности зобов'язані сплачувати податки і Почаївська лавра – не виключення. Я проти сплати податків церквами за їх основну діяльність, яка передбачена статутом релігійної громади, адже не можна прикриватись Святинею і ухилятись від податків" – прокоментував Костянтин Красовський.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.