Чи є між "осанна!" та "розіпни!" місце для визнання: "mea culpa"?

19 липня 2012, 18:24
Власник сторінки
1
736

Готовність нести відповідальність за власний вибір та вчинки - важлива характеристика дорослішання як окремого індивіда, так і усього соціуму.

Готовність нести відповідальність за власний вибір та вчинки - важлива характеристика дорослішання як окремого індивіда, так і усього соціуму. То на якій стадії перебуває зараз українське суспільство? Чи багато людей зробили зі своїх дій та вибору висновки, що сягали б далі за таврування "зрадників" та створення нових ідолів? Адже це замкнене коло, де пасивний спостерігач завжди лишатиметься "обдуреним" та "зневаженим" на карнавалі власноруч обраних "месій-іуд".

Звісно, видовища та гра завжди мали притягальну силу для людства. Та готовність задовольнятися лишень цим засвідчує застрягання на найнижчій за З.Фройдом стадії розвитку - оральній, споживацькій. Ну, про споживацьку культуру та ринкове суспільство сказано досі немало, але... "Васька кушает, да ест"... Поки дають їсти. А не дадуть - вкотре перетворяться з "месій" на "іуд". Ото й усі зміни, що відбуваються у свідомості споживача.

І лишаємося у континуумі "Легенди про Великого Інквізитора" Достоєвського. Відповідальність як важка ноша й антитеза до безтурботного стадного щастя. Ну чи хоч "напівщастя"... Невже влаштовує?..
 

http://agataargentum.hostenko.com/chi-ye-mizh-osanna-ta-rozipni-mistse-dlya-viznannya-mea-culpa/ 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: культура,суспільство,щастя,відповідальність,провина,вибір,соціум,Достоєвський,споживацтво
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.