Поправка Яценюка заважає Януковичу та Литвину підписати пенсійну реформу!

31 августа 2011, 11:58
Владелец страницы
Політик
0
1765

Ще 8 липня парламент ухвалив Закон про пенсійну реформу з датою набрання чинності – 1 вересня 2011 року.

        Час вже фактично настав, а Закону ще ніхто не бачив.

         Як згодом з’ясувалося, не поставили свої підписи під Законом ні Голова Верховної Ради, ні Президент. Фактично документ навіть не виходив з парламенту, застрягши у тамтешніх юристів.

         Що ж відбулось? Чому анонсована Януковичем та Азаровим пенсійна «реформа» буксує вже два місяці і що буде далі?

         За офіційною версією, озвученою Литвином та Тігіпком, затримка в підписанні пов’язується з існуванням скарги двох народних депутатів на порушення регламенту під час голосування за пенсійну реформу. Порушення ці полягають начебто у незабезпеченні особистого голосування депутатів(???!!!). Скаргу необхідно розглянути на регламентному комітеті та проголосувати у парламенті. Тільки після цього Закон буде підписано.

         Повірити у таку версію можуть тільки громадяни, необізнані у механізмі голосування парламентарів. Самі депутати вже давно не голосують особисто, за них це роблять електронні картки. Більшість у 226 голосів зазвичай роблять кілька десятків депутатів, яких наче в школі призначають черговими.

         Виключенням не було і голосування за пенсійну реформу, коли о пів на другу ночі менше ста народних депутатів наголосували аж 248 «за». Але тільки на пенсійній реформі це зробили офіційною причиною для не підписання.

        

Реальна ж причина полягає зовсім в іншому.

В гарячці багатогодинного голосування «за» та «проти» по кожній з понад тисячу поправок, «кнопкодави» випадково проголосували за поправку
№ 40, внесену народним депутатом Яценюком.

Ця поправка стосується проведення перерахунку всіх трудових пенсій з 1 січня 2012 року по новому показнику середньої заробітної плати. Завдяки цьому у наступному році 10 мільйонів пенсіонерів одержать в середньому по 334 гривні на місяць добавки до пенсії.

Відповідна норма вже міститься у проголосованому Законі. Але в плани Президента та Уряду підвищення пенсій не входило взагалі і постало питання як позбутися цієї норми.

Влаштовувати знову два читання і відтягувати «реформу» на наступний рік бажання у влади немає. Ось і з’явився лист  на ім’я Голови Верховної Ради, за підписом заступника голови комітету з питань соціальної політики та праці Сухого, в якому останній просить виправити «явні неузгодженості» у прийнятому законі.

Під такою «неузгодженістю» саме і розуміється поправка Яценюка щодо проведення перерахунків пенсій в бік значного їх збільшення. Начебто ця норма суперечить загальним нормам про перерахунок пенсій, що вже передбачені законодавством. Для «прикриття» написали ще три «неузгодженості», які не мають впливу  на пенсійну систему і добробут пенсіонерів.

Натомість автори  ідеї скасування перерахунку пенсій не знайшли ніяких проблем у нормах про підвищення пенсійного віку, тривалості стажу, реального зменшення розмірів пенсій за рахунок передбачених Законом маніпуляцій.

Нагадаємо, що перерахунок пенсій за механізмом, запропонованим Яценюком, вже проводився у 2008 році і нарікань з боку депутатів не було жодних. До того ж Уряд, вустами Міністра соціальної політики Тігіпка, постійно заявляє про необхідність і готовність «осучаснити» розміри пенсій, тобто внести ті ж самі зміни, що пропонує Яценюк.

Насправді ж ніяких юридичних перепон для ухвалення норми про перерахунок не існує, як не існує і «неузгодженостей». Мова йде лише про намагання керівництва Верховної Ради та більшості, використовуючи технічні положення регламенту, сфальсифікувати результати голосування за поправку Яценюка та не допустити проведення перерахунків пенсій.

Як пообіцяв Литвин, в день відкриття чергової сесії парламенту, саме з пенсійної реформи і почнуть. За планом у них: ще раз підтвердити підвищення пенсійного віку та інші обмеження пенсій, та скасування проголосованої поправки Яценюка щодо підвищення пенсій, позбавивши 10 мільйонів громадян справедливої доплати до пенсії.

 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.