Які вимоги Майдану до влади? Внесу ясність

2 декабря 2013, 06:59
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
742

При плануванні військової операції завжди визначається її стратегічне завдання (мета), а крім того - завдання (мета) першого етапу, на найближчих кілька днів.

При плануванні військової операції завжди визначається її стратегічне завдання (мета), а крім того - завдання (мета) першого етапу, на найближчих кілька днів.

Так само зараз на Майдані. Маємо два стратегічних завдання і два тактичних завдання, на найближчі дні.

Згадаймо, коли і чому розпочався Майдан? Коли Уряд Азарова прийняв рішення призупинити підготовку до підписання Угоди з Євросоюзом. Тому ВИМОГА ПЕРША: цей Уряд має піти у відставку, причому в повному складі - адже він одностайно проголосував за зупинення Угоди про асоціацію з ЄС. Який механізм? Рада голосує за відставку Азарова (проект уже внесено), або Указ про відставку видає сам Янукович.

Далі. Чому вчора Майдан став набагато потужнішим і вимоги громадян жорсткішими? Тому що Беркут МВС уночі, незаконно, жорстоко, із застосуванням неконтрольованої сили, знищив наш мирний Майдан. Отже ВИМОГА ДРУГА: негайна відставка міністра внутрішніх справ Захарченка і притягнення до кримінальної відповідальності усіх, хто віддавав злочинний наказ і хто діяв злочинно. Механізм? Янукович видає Указ про звільнення Захарченка, а Генпрокуратура забезпечує розслідування і далі - суд.

Ці дві вимоги Майдану є тактичними. На найближчі дні.

А стратегічні завдання Майдану? Їх теж два:

ПЕРШЕ - якомога швидше підписання Угоди з Євросоюзом;

ДРУГЕ - зміна влади і системи влади в країні, задля проведення ефективних реформ в рамках Угоди з ЄС і на основі дійсно європейських цінностей. А це, як усі розуміють, реально можливо після обрання нового Президента, нового парламенту і призначення нового Уряду. Звідси відповідні заяви і вимоги Майдану.

Сподіваюся, таким чином я вніс певну ясність для людей, які не мали змоги почути виступи (заяви) лідерів опозиції та громадських діячів безпосередньо з трибуни Майдану.


Запрошую до обговорення у Facebook

Більше інформації на www.grytsenko.com.ua

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.