Ленін мав рацію: революція чогось варта, якщо вона вміє захищатися

23 февраля 2011, 11:59
Політичний консультант, віце-президент Української PR Ліги
0
1426

Washington Post про сумну роковину Януковича

До уваги Єгипту та інших: Демократичні революції, навіть коли вони є успішними, потрібно захищати роками після того як ейфорійний натовп залишає вулиці. Автократичні сили можуть перегрупуватися та навіть використати демократичні інституції, щоб повернутися. Свободи можуть бути зруйновані після відродження старих звичок. Можуть втрутитися злісні сусіди.

Візьмемо приклад України, чия Помаранчева Революція була по своєму такою ж захоплюючою, як і Каїрська на площі Тахір, але в Україні зараз можна спостерігати усі форми згортання демократичних надбань тієї революції. В той час як увага заходу зосереджена на хвилюючих переворотах на Середньому Сході, стратегічна європейська країна з населенням в 50 мільйонів може покинути демократичний табір..

Цей відступ очолив Віктор Янукович, той самий політик чия сфальсифікована перемога на президентських виборах стала причиною Помаранчевої Революції. Янукович, який захищає етнічне російське населення в Україні та східний промисловий регіон країни, де це населення домінує, виграв чесні президентські вибори у 2010 році завдяки внутрішнім протистоянням та сваркам всередині демократичного табору, який прийшов до влади після 2004 року. Янукович  заявляє, про те, що дотримується демократичних принципів та віддалився від російського правителя Владіміра Путіна, для якого він був маріонеткою; він сказав, що головною метою його уряду буде інтеграція з ЄС.
Насправді, влада займалась угодою про Зону вільної торгівлі з ЄС та іншими економічними реформами. Вона зменшила бюрократію та бюрократичну тяганину, а також вклала інвестиції в інфраструктуру; економічне зростання було порівняно сильним, сягнувши минулого року 4,5%. Але Янукович також зробив великі поступки Путіну, наприклад надавши право російському Чорноморському флоту залишатись у  Севастополі ще на 25 років.

 Між тим, влада розпочала переслідування лідерів Помаранчевої революції. Проти колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко генеральною прокуратору порушено справи за сумнівними звинуваченнями у посадових злочинах – використання екологічних коштів на виплату пенсій є одним із них. Колишній міністр внутрішніх справ її уряду був заарештований наприкінці грудня, проти нього висунуто звинувачення у найманні на роботу офіційного водія, вік якого перевищував встановлені норми. Колишній міністр економіки отримав політичний притулок у Чеській Республіці.

Журналісти кажуть, що уряд тисне на вільні ЗМІ. Місцеві вибори наприкінці минулого року пройшли з серйозними порушеннями. Між тим, суд своїм рішенням значно  збільшив владні повноваження Януковича, скасувавши реформу, яку він сам підтримував, коли був в опозиції

Адміністрація Обами не ігнорує ці проблеми.  У жорсткій заяві у грудні, вона заявила, що переслідування Тимошенко  та її соратників «виглядає як вибіркове переслідування політичних опонентів». Але минулого тижня  під час засідання комісії з стратегічного партнерства між Україною та США, Держсекретар Гілларі Клінтон публічно не піднімала  тему політичних зловживань, навіть під час підписання угоди, згідно якої США допоможуть Україні розробляти поклади газу у шельфовій зоні.

США мають діяти енергійніше, щоб зупинити ерозію демократії. Один шлях це зробити – це чітко пов'язати подальший прогрес в економічних відносинах з Україною з покращенням ситуації з правами людини в цій країні та закликати  уряди ЄС зробити так само.

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2011/02/22/AR2011022206333.html

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.