Влада готує травневі провокації та відставку Азарова

20 апреля 2011, 11:27
громадянин
0
4671

1 та 9 травня, під час публічних заходів за участю протилежних за ідеологією політичних партій та організацій, влада готується спровокувати масові сутички між їх прихильниками та розпочати нову хвилю політичних переслідувань.

Мета цих дій – перешкодити проведенню антиурядових акцій протесту, запланованих на середину травня, зокрема, Дня Гніву 14 травня.

Наше джерело в СБУ повідомило, що під час заходів 1 та 9 травня окремі представники влади, що є прихильниками так званого «жорсткого курсу», готуються спровокувати зіткнення між прихильниками антагоністичних сил, щоб розпочати нову хвилю політичних репресій. Таким чином вони прагнуть перешкодити ефективному проведенню антиурядових акцій протесту, запланованих на середину травня. Ми знаємо, що безпосередніми виконавцями цих провокативних дій мають стати кілька маргінальних організацій, а також низка фіктивних утворень, які будуть маскуватися як правою, так і лівою ідеологіями. Наші ж акції протесту плануються як виключно мирні і законні. Ми застерігаємо владу від подібних кроків, оскільки такими діями вона може спровокувати лише глобальний громадянський конфлікт.

Виходячи з інформації, яку ми постійно отримуємо від наших джерел в уряді та Верховній Раді, можна зробити висновок, що станом на сьогодні у провладному політичному істеблішменті сформувалися дві основні групи впливу, які істотно відрізняються оцінкою ситуації в державі та поглядами на моделі подальшої поведінки влади.

Одна група вважає наявну соціально-економічну ситуацію небезпечною і такою, що вимагає невідкладного реагування шляхом лібералізації податкового законодавства, скасування низки суперечливих законодавчих актів або внесення таких змін до них, які б відповідали головним суспільним запитам.

Представники цієї групи схиляються до необхідності відставки Азарова та майже всього нинішнього складу Кабміну. Схоже також, що визнається необхідність діалогу з частиною опозиції, оскільки обговорюється можливість переформатування парламентської більшості. Одним з кроків у цьому напрямку може бути виключення з більшості фракції комуністів.

Інша група, до якої, за нашою інформацією, входить також низка т.зв. силовиків, готові й далі діяти шляхом тотального «закручування гайок». Небезпека ситуації, полягає в тому, що обидві групи мають приблизно однаковий вплив на Президента, тому й надалі розвиток подій буде залишатись достатньо непрогнозованим.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.