Печерське судилище

30 июня 2011, 06:25
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
2246

Перші два раунди дійства дивився в Інтернеті, бо в ті дні був у Тегерані на міжнародній конференції (Global Fight Against Terrorism).

Сьогодні зранку сходив на засідання Печерського суду. Насамперед, підтримати Юлю морально, по-людськи, висловити солідарність. 

По-друге, подивитися в очі тому судді, якого Янукович призначив на роль головного вершителя правосуддя. Краще б не дивився…

Суддя – глухий, він начебто й слухає, але не чує. 

Якби суддя хотів почути – то дослухався б до цілком обґрунтованих клопотань захисту Тимошенко. Перше: скасував би підписку про її невиїзд із столиці – в цьому обмеженні немає жодного сенсу чи потреби. Друге: об’єднав би в одну справу звинувачення, висунуті проти Тимошенко, Діденка і Макаренка – адже йдеться про одне «газове» питання. Третє: випустив би Діденка і Макаренка із СІЗО – для їх утримання в камері немає жодних законних, тим більше моральних підстав.

Якби суддя хотів дізнатися – усю правду про газові оборудки і мільярдні збитки, нанесені Україні її високими посадовцями спільно з компанією «РосУкрЕнерго», то негайно зупинив би суд і вимагав додаткового розслідування. 

Бо здача національних інтересів і кабальні контракти у часовому вимірі виходять далеко за межі 19 січня 2009 року.

Я би радив судді (слідчим) почати з липня 2004-го, коли під патронатом Кучми і за участю Бойка у Швейцарії було утворено «РосУкрЕнерго». 
Корупційні оборудки ростуть звідти. Усі фігуранти відомі, вони живі і доступні слідству. Слабо?

Потім детально розібратися у подіях січня 2006-го, в т.ч. вияснити роль і мотиви Ющенка, який руками Івченка, Плачкова і Єханурова, відпрацював тоді на Фірташа по повній програмі. Нагадаю, саме тоді «РосУкрЕнерго» запустили на внутрішній ринок України. А газові контракти січня 2006-го, хіба вони не були кабальними? Усі фігуранти відомі, вони живі і доступні слідству. Слабо?

Далі відтворити хронологію подій, що передували підписанню сумнозвісного контракту 19 січня 2009 року. Вияснити мотиви і наслідки дій (у грудні) і бездіяльності (у січні) Ющенка, а крім того – вплив на переговорний процес у Москві з боку Фірташа. Усі фігуранти відомі, вони живі і доступні слідству. Слабо?

Дати належну оцінку «харківському» пакту квітня 2010-го (там не тільки про флот, але й про газ), зокрема діям всупереч національним інтересам, Конституції і законам України в ході підписання і ратифікації цього зрадницького пакту. Чинний контракт, зі змінами після «харківського» пакту,  кабальним називає і Азаров, тож хтось за це має відповісти? Усі фігуранти відомі, вони живі і доступні слідству. Слабо?

Якби суддя хотів…

Не хоче? Не може? Не дозволяють? 

Якою б не була відповідь, принципово неважливо. 

Набагато важливіше інше: суду в Україні нема – є судилище. 

Над Тимошенко. Над Луценком, Іващенком, Макаренком, Діденком… 

Над десятками тисяч українських громадян. Беззахисних. Щодня!

Дивлячись пряму трансляцію, навіть той, хто не ходив до суду, зрозуміє: судова реформа Януковича нічого доброго людям не дала. Тож справжня робота попереду. Вже після Януковича.

А щодо печерського судилища?

Суд знущається над Тимошенко – Тимошенко знущається над судом.

Але може статися так, що організатори дійства з Банкової прорахувалися.

Адже Тимошенко домоглася прямого ефіру, і захищатися їй не вперше.

Думаю, суддя уже прокляв той день, коли дав згоду вести цей суд. 

Звернення «ваша честь» чи вставання звинувачуваної його турбують з кожним днем менше. 

Бо роздвоєння свідомості і повна безпорадність перед десятками камер нищать здоров’я молодого хлопця буквально на очах.  

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.