Адміністрація Президента використовує Інтерпол для переслідування опозиції

12 августа 2011, 11:35
громадянин
0
4132

Адміністрація Президента України упродовж трьох місяців включає імена опозиційних громадських активістів до списків кримінальників, які надаються до штаб-квартири Інтерполу в Ліоні. ..

Про це на брифінгу у Києві заявив координатор громадянського руху «Спільна Справа» Олександр Данилюк.

«За останні тижні ми зафіксували вже чотири випадки, коли представникам нашого руху було відмовлено в наданні віз посольствами країн-членів Євросоюзу. Усі документи були оформлені й подані належним чином, ці люди неодноразово бували в ЄС, ніколи не порушували візового режиму. Але їм навіть пояснень щодо причин відмови не надали», повідомив О.Данилюк.

За його словами, головним поштовхом для ретельного дослідженні ситуації, що склалася, стала відмова посольством Греції у наданні візи активістові «Спільної Справи» Олександрові Кравчуку.

«До цього випадку ми вважали, що має місце традиційна упередженість посольств країн ЄС щодо українців. Про це багато сказано, але ситуація не поліпшується. Проте, коли без пояснень відмовили Олександрові Кравчуку, який був активним учасником акції «Україна без Кучми», зазнавав в Україні переслідувань і прожив чотири роки в Угорщині зі статусом політбіженця, – ми вирішили вжити заходів і з’ясувати, що відбувається. Усе це виглядало дуже підозріло», – зазначив лідер «Спільної Справи».

За словами О.Данилюка, від чинного представника вітчизняного МЗС стало відомо, що Адміністрація Президента, починаючи з травня 2011 р., почала включати до списків розшукуваних осіб, а також осіб, що є підозрюваними у скоєнні кримінальних злочинів і перебувають в оперативній розробці МВС та СБУ, – імена опозиційних громадських активістів. Мова йде про списки, які надаються до штаб-квартири Інтерполу у французькому місті Ліон.

«Це інформація, яка витримала додаткову перевірку. Це неймовірна ситуація. Де і в якій цивілізованій країні державний діяч може опуститись до рівня боротьби з опонентами, що на сто метрів «нижче плінтусу»?! Ці наперсточники і шулери, що привласнили владу в Україні, просто втратили глузд і відчуття самозбереження. Але надзвичайно обурює поведінка Євросоюзу і того ж Інтерполу, які чудово знають з ким мають справу в особі Януковича і Ко. І при цьому не навантажують себе перевіркою такої неоднозначної інформації, включають її до повідомлень для посольств тощо», – підкреслив О.Данилюк.

Він також повідомив, що громадянський рух «Спільна Справа» готує офіційне звернення до представництва Єврокомісії в Україні з вимогою провести розслідування даних фактів, дати офіційне пояснення, чому подібне стало можливим і поширити цю інформацію у європейських та українських ЗМІ. Також, за словами О.Данилюка, Генеральна прокуратура має провести розслідування, встановити ініціаторів та виконавців цього злочину з числа громадян України.

«Ця справа буде на найретельнішому контролі громадськості. Це шахрайство збоку влади буде розкрито і покарано. Якщо Генпрокурор Пшонка спустить все на гальма, буде розслідування Єврокомісії. Нехай тоді ця влада пускає свої диппаспорти на сувеніри, вони їм скоро можуть не знадобитись. Ситуація безпрецедентна», – заявив координатор «Спільної Справи».

Прес-служба громадянського руху «Спільна Справа»
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.