Вселенський Патріарх нагадав про свої материнські права

11 октября 2011, 08:59
Владелец страницы
Політичний консультант, віце-президент Української PR Ліги
0
1271

Як читати його коментар до зустрічі з Януковичем?

Несподівана зустріч Януковича із Вселенським патріархом, яка відбулася на Афоні, стала приємною несподіванкою. Не всі дороги, виявляється, ведуть до Москви. Найцікавіше та найзмістовніше - це коментар Його Святості Варфоломія за результатами зустрічі, що його розповсюдило Афінське агентство новин.

По-перше, Патріарх заявив, що розглядає відносини своєї кафедри з українською церквою як стосунки "матері-церкви" і "люб'язної дщері". Це - товстий натяк на те, що "Константинополь де-юре не визнає Україну канонічною територією РПЦ, яка - о божевілля - будучи на сотні років молодшою за Українську церкву вважає себе її матір'ю. 

По-друге, Варфоломій  "висловив скорботу у зв'язку з церковними розколами на Україні, де існує визнана іншими помісними церквами Українська православна церква Московського патріархату, а також невизнана Українська православна церква Київського патріархату і невизнана Українська автокефальна православна церква". Те, що він, крім визнаної де-юре УПЦ МП назвав ще дві православних юрисдикції, означає, що Вселенський Патріарх визнає їх де-факто і не клеймить їх як розкольників, чим його позиція виразно відрізняється від кліше Патріарха Московського.

Варфоломій бідкається, що його турбує розкол в Україні, але він дипломатично обходить питання про винуватців розколу і, очевидно, формулює нейтральну позицію: "Мати-церква сумує і вболіває про страждання своїх дітей в тій країні... Якщо я удостоюся знову відвідати Україну, відповідаючи на люб'язну пропозицію президента (України), це буде для зміцнення зв'язків між нею та матір'ю-церквою, і для того, щоб знову допомогти з боку матері-церкви усуненню розколів, які, на жаль, продовжують існувати в лоні українського православ'я".

Ймовірно, зустріч Януковича з Варфоломієм можна розглядати як маленький крок до все ще далекої історичної перспективи визнання незалежності Української Церкви від Москви. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.