…є питання до міністра фінансів…і не одне

14 октября 2011, 07:38
Член Бюджетного комитета
0
1829

Формування Бюджету-2012 відбувається хаотично, оскільки у всіх напрямках роботи міністерств відсутні стратегія та бачення вирішення сьогоднішніх проблем. Слід зазначити, що у результаті заслуховування головних розпорядників бюджетних коштів робочою групою

За даними Міністерства статистики, за січень-серпень 2011 року дефіцит торговельного балансу склав 8,1 млрд. грн. (5,5% ВВП), а у порівнянні з 2010 роком він (дефіцит) збільшився у два рази. Тому розмови про стабільність національної валюти викликають сумнів.

Крім того, за даними експертів, прогноз дефіциту Державного бюджету-2012 - знижений і  складає не 24 млрд. грн., (2,5%), а всі 72 млрд., тобто більше 5%.

З так званого бюджетного фінансування особливо цинічною  виглядає стаття 2 Меморандуму про взаємодію і співробітництво між Кабміном та Українською спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) від 30 вересня 2011 року,  у якій йдеться про забезпечення соціальних виплат, надання пільг, гарантій та виплату компенсацій у розмірах, не менше, ніж ті, що фактично, виплачуються (надаються) на дату підписання Меморандуму. Всім відомо, що на сьогодні держава виконує свої зобов’язання по виплатах менше, ніж на 7%.

Президент неодноразово робив заяви щодо необхідності кардинальних кадрових змін у Міністерстві фінансів  і от раптово у Міністра з’являється захисник - депутатська група «Реформи заради  майбутнього», яка вважає недоцільні розмови про зміну керівництва Міністерства фінансів і будь-яких реорганізаційних процесів в цьому відомстві. Проте всім відомо, що країни Європи, а також Росії, Казахстані такі відомства, як Податкова та Митна служби підпорядковуються Міністерству фінансів. Та в Україні інша концепція - це окремі відомства з власними доходами, у кожного з яких є свій керівник, своя база даних, своє фінансування і група депутатів, яка живиться на цьому відомстві. 

І нарешті добра новина для міністра Ярошенка - міністра фінансів РФ Олексія Кудріна також звільнили, який відрізняється від українського колеги.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.