Від КСУ та ВР вимагають припинити незаконні затримання

24 октября 2011, 07:57
громадянин
0
1438

Пропозицію підтримують Уповноважений з прав людини та провідні правозахисні організації.

Громадянський рух "Спільна Справа" звернувся до Конституційного суду України з поданням щодо визнання неконституційним можливості продовження затримання особи до десяти діб, яка встановлена ст. 165-2 Кримінально-процесуального кодексу України.
Така норма має бути скасована, оскільки суперечить ст. 29 Конституції України, якою визначається, що понад 72 години особа може утримуватись в установі попереднього ув'язнення тільки у випадку застосування до неї запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.
Таку позицію також поділяє Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Н. Карпачова та абсолютна більшість українських та міжнародних правозахисних організацій.
Крім того, "Спільною Справою" підготовлено законопроект про вилучення антиконституційної норми з Кримінально-процесуального кодексу, який направлений на адреси народних депутатів з пропозицією невідкладно його зареєструвати та проголосувати.
Як відомо, на такий крок представники руху були змушені піти після того, як одного з активістів Податкового Майдану Віталія Грузинова, якого звинувачують в псуванні плитки на Майдані Незалежності при встановленні наметів, було в такий спосіб ув'язнено в Ізоляторі тимчасового тримання ГУ МВС м. Києва.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.