Для захисту потерпілих кандидатів створено «гарячу лінію»

27 января 2012, 11:20
громадянин
0
967

Влада розпочала кампанію по перешкоджанню участі опозиційних та незалежних кандидатів у виборах 2012 року.

В рамках моніторингу підготовки до парламентських виборів 2012 року громадянським рухом «Спільна Справа» створено «гарячу» телефонну лінію (067 505 60 55), куди можуть звертатись і надавати інформацію особи, які зазнають утисків та переслідувань через свій намір балотуватись до Верховної Ради VII скликання.

Необхідність збору та поширення такої інформації, передачі її до міжнародних моніторингових організацій виникла у зв’язку з тим, що влада розпочала дії з перешкоджання участі у виборчому процесі незалежних та опозиційних кандидатів і, в першу чергу, кандидатів-мажоритарників.

У ході моніторингу «Спільної Справи» зафіксовано вже кілька випадків тиску з боку правоохоронних та фіскальних органів на кандидатів, які мають реальні шанси пройти до парламенту. Серед найбільш резонасних - порушення кримінальної справи за «ухилення від сплати податків» та блокування аграрного бізнесу відомого підприємця Аркадія Корнацького, якого вважають головним конкурентом заступника губернатора Миколаївщини Віталія Травянка по одному з виборчих округів у Миколаївській області.

В цьому ж переліку - арешт співробітниками СБУ брата «регіонала» Василя Горбаля, який всупереч позиції Партії регіонів заявив про намір балотуватись до ВР по Солом'янському району Києва, де, як відомо, вже фактично розпочав кампанію інший «регіонал» - офіційний провладний кандидат і кум міністра Табачника Максим Луцький.

По Солом'янському району планує також балотуватись «бютівець» Андрій Павловський, проти якого порушено кримінальну справу за організацію лазерного шоу «Юлі – волю», влаштованого ним в новорічну ніч на Майдані Незалежності.

Зазнає невмотивованих переслідувань ще один реальний претендент на місце в Раді, екс-губернатор Харківщини Арсен Аваков, проти якого порушено кримінальну справу по факту зловживання службовим становищем, тероризується допитами та погрозами сім’я й близьке оточення.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.