Коли закінчиться Євро

11 февраля 2012, 13:23
громадянин
0
7619

...


До проведення чемпіонату Європи з футболу залишилось кілька місяців. За останні кілька років він встиг стати невід’ємним атрибутом нашого життя та невичерпним джерелом різноманітних скандалів, розслідувань та обвинувачень. Однак на його проведення все ще очікують.

Вболівальники чекають футбольного свята. На його цілющі для української економіки наслідки розраховують залишки симпатиків чинної влади. Урядовці впевнені, що це шанс не лише відновити, але й поліпшити власний імідж на Заході.

Проте треба бути чесними з самим собою і визнати: чемпіонат вже сьогодні  є величезним розчаруванням України і жодного шансу на виправлення цієї ситуації не має.

Коротко вболівальникам:

Свято відміняється. Україна  на чемпіонаті зіграє всього три матчі. Жодних шансів навіть на вихід з групи немає. Чемпіонат триватиме трохи більше двох тижнів. Переважна більшість з вас його буде дивитись по телевізору.

Симпатикам і оптимістам:

Жодних інвестицій підготовка до чемпіонату в Україну не привела, а відтак весь фінансовий тягар витрат ліг на державний бюджет. При цьому вартість підготовки виявилась найбільшою за всю історію чемпіоната. Вже сьогодні  урядом витрачено понад 12 млрд. доларів. Ймовірно ця сума зросте до 1 липня до 15 млрд.

Попередні господарі обійшлись значно меншими сумами. Португалія, яка приймала чемпіонат в 2004-му, витратила 4 млрд. доларів, Швейцарії та Австрії, які були організаторами в 2008-му, вистачило 1 млрд.

Для того, щоб зрозуміти звідки така величезна різниця, варто просто відзначити, що вартість ресконструкції центрального стадіону НСК “Олімпійський” становить більше 700 млн. доларів. Це майже вдвічі більше, ніж будівництво найкращої на континенті  Мюнхенської “Альянс-Арени” та збудованого спеціально для чемпіоната світу “Стат де Франс” в Парижі.

Також незайвим буде згадати ціну та природу цих мільярдів. Останні роки Україна стрімко збільшує обсяг внутрішніх та зовнішніх запозичень, а з метою економії відмовляється від виконання соціальних зобов’язань та посилює фіскальне навантаження на малий та середній бізнес.

Для порівняння Франція, щорічні доходи бюджету якої становлять 1,3 трильйони доларів США, що в понад 20 разів більше, ніж в Україні, відмовляється фінансувати проведення чемпіоната Європи з футболу в 2016 році і наполягає на тому, що ці видатки мають здійснюватись за рахунок платежів за трансляцію матчів.

Щодо можливих доходів від проведення чемпіонату:

Уряд про можливі доходи вже навіть не говорить. За найбільш оптимістичними прогнозами європейські вболівальники витратять в Україні не більше 3 мільярдів гривень.

В цьому контексті незайвим буде згадати, що той сумний фінасовий стан, в якому сьогодні перебуває Греція, - значною мірою, ціна, яку греки платять за Олімпіаду в Афінах 2004-го року.

І на завершення кілька слів про поліпшення міжнародного іміджу української влади:

Цьому безумовно сприятимуть трибуни стадіонів, які на кожному матчі скандуватимуть "Спасибо жителям Донбасса".

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.