НБУ посилює валютний контроль

24 февраля 2012, 10:19
громадянин
0
2724

Visa і Master Card готові залишити Україну

Проект Постанови НБУ "Про нагляд за платіжними системами", якою  зокрема передбачено проведення розрахунків для міжнародних платіжних систем виключно в гривні, ще один доказ того, що уряду катастрофічно не вистачає іноземної валюти для погашення своїх зобов'язань.
Фактично, такий крок є нічим іншим, як примусовим вилученням іноземної валюти у власників та обміну її на гривню по встановленому НБУ курсу. VISA та Master Card заявили про свій намір залишити український ринок у випадку прийняття даної постанови.
Як відомо, МВФ вважає неприйнятним продовження політики штучного підтримання курсу гривні шляхом валютних інтервенцій Національного банку України, які здійснюються за рахунок скорочення золотовалютних резервів України. Тільки з серпня минулого року для підтримання курсу було використано понад 20% заявлених золотовалютних резервів.
Раніше експерти, висловлювали підозри щодо суттєвої переоцінки справжніх розмірів золотовалютних резервів України. Зокрема, народним депутатом від Партії регіонів Григорієм Смітюхом у відкритому зверненні до СБУ було зазначено, що за його інформацією, значна частина іноземної валюти також була розміщена на депозитах американського банку-банкрута Lehman Brothers.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.