Британія повертається у гру!

28 февраля 2012, 22:14
Дипломат (1997-11 рр.), експерт з європейської інтеграції, міжнародного та європейського права, директор Координаційного бюро єв
0
2183

Нові сценарії виведення ЄС із кризи

Всього лиш декілька місяців тому Девід Кемерон порушив таку бажану ідилію європейського консенсусу щодо шляхів виведення Європейського Союзу з кризи. Більшість експертів та простих громадян були просто шоковані такою поведінкою, адже Велика Британія є однією з найкрупніших економік ЄС і традиційно потужним політичним глобальним гравцем. Крім того, неочікувану строптивість виявила також і Прага.

Проте Лондон знову у грі. 20 лютого цього року за підписом Прем"єра Британії та одинадцяти його колег з Ірландії, Іспанії, Італії, Естонії, Латвії, Нідерландів, Польщі, Словакії, Фінляндії, Чехії та Швеції на адресу Президента ЄК Баррозу та Президента Ради ЄС ван Ромпея надійшов доволі грунтовний лист з викладенням їхнього бачення першочергових кроків, які необхідно зробити для виведення ЄС із рецесії. Символічна кількість підписантів, - дюжина, проте не "чортова".

У листі вісім пунктів, покликаних забезпечити відновлення стабільного економічного зростання. Їхній короткий виклад такий:
1) переведення Єдиного ринку на наступну стадію його розвитку через посилення управління та підняття стандартів управління, при цьому вжиття відповідних заходів має розпочатися з ринку послуг, який займає 4/5 економіки ЄС;
2) створення єдиного цифрового ринку ЄС до 2015 року;
3) створення ефективного внутрішнього енергетичного ринку до 2014 року;
4) подвоєння зусиль, спрямованих на створення Європейського дослідницького простору;
5) рішучі кроки для розвитку відкритих глобальних ринків, зокрема укладення торгівельних угод з Індією, Канадою, країнами Східного Партнерства, АСЕАН, Меркосур, Японією, Росією (після її вступу до СОТ) та
Китаєм;
6) суттєва дерегуляція, зокрема щодо ведення малого бізнесу;
7) підтримка національних ринків праці, зокрема шляхом заохочення мобільності та створення відкритого Європейського ринку праці;
8) розбудова динамічного і конкурентного сектору фінансових послуг, який забезпечує створення нових робочих місць і підтримує громадян і підприємців.

Наприкінці листа його автори наголошують на своїй впевненості в тому, що лише завдяки "ефективним діям та політичній волі економіки європейських держав повернуться на шлях зростання".

1 березня ц.р.  відбудеться непростий саміт ЄС, під час якого очікується обговорення, зокрема й викладених у цьому листі пропозицій. Проте сам факт його появи вселяє оптимізм. Адже свідчить він про дві речі, - стійке бажання знайти вихід з економічного тупіка, в якому опинилася Європа і знову вийти на так звичний раніше пан-європейський консенсус.

З повним змістом листа в оригіналі можна ознайомитися за цим лінком: http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/9093478/David-Cameron-and-EU-leaders-call-for-growth-plan-in-Europe-full-letter.htmlРубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.