8 березня: Пурім чи не пурім?

8 марта 2012, 15:46
громадянин
0
2367

Кілька слів на захист 8-го березня

Сьогодні було дуже багато розмов про те, варто чи не варто святкувати 8-ме березня, та про природу його походження.
Для того, щоб припинити чисельні спекуляції навколо 8-го березня, як суто радянського явища, хочу відзначити наступне:
Ось посилання на сайт ООН: http://www.un.org/womenwatch/feature/iwd/
З 1977 року 8 березня ООН визнано Днем боротьби жінок за свої права та міжнародний мир. Генеральний секретар ООН щороку відзначає цей день своїм посланням. 
На Заході, до речі, цей день відзначають в усіх країнах. Просто святкують його здебільшого представниці жіночих та феміністичних організацій. Такий підхід, на мою думку, є більш органічним, саме для Дня жіночої солідарності. 
В країнах колишнього соцтабору цей день є скоріше днем поклоніння жінці і жодним чином не свідчить про боротьбу за рівноправність, скоріше про спеціальний статус жінки. Проте я особисто не бачу нічого поганого в святкуванні цього дня і в форматі, традиційному для багатьох наших співгромадян. Зрештою це особиста справа кожного. До того ж цей день не має жодного політичного або релігійного забарвлення, якби це не хотілось опонентам такого святкування.
В будь-якому разі, наші жінки заслуговують на найкраще і не лише в цей день. Думаю, найбажанішим подарунком для них були б чоловіки, які не дозволяють безкарно знущатись над ними та їхньою країною, а не борються з святкуваннями. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.