Заступник Генпрокурора Кузьмін вчора на очах у свідків здійснив злочин

7 апреля 2012, 09:14
громадянин
0
11787

...

До Генеральної прокуратури України

Заява про злочин

6-го квітня 2012 року в прямому ефірі телеканалf "Інтер" заступник Генерального прокурора України Ренат Кузьмін, обговорюючи можливу причетність Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня, заявив, з посиланням на допитаного десять років тому свідка, що "Тимошенко мала міцні зв'язки з бандою Кушніра та неодноразово зверталась до нього та його бандитів за допомогою". Крім того, Кузьмін заявив про наявність свідчень про здійснення вбивства Щербаня в інтересах Тимошенко.

В такий спосіб Ренатом Кузьміним були незаконно розголошені дані досудового слідства, які ганьблять підозрювану, принижують її честь та гідність. Був порушений встановлений порядок здійснення правосуддя, а також нормальна діяльність органів дізнання, прокурора, слідчого в частині забезпечення таємниці слідства та конфіденційності інформації, пов'язаної з виявленням та розкриттям злочинів та розслідуванням кримінальних справ.

Варто також зазначити, що це не перший випадок розголошення даних досудового слідства, здійснений Ренатом Кузьміним. Аналогічні випадки мали місце під час досудовго слідства по кримінальних справах Юрія Луценка, Олександра Турчинова та інших резонансних справах.
 
Такі дії Рената Кузьміна містять ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.387 Кримінального кодексу України(розголошення даних досудового слідства або дізнання, вчинене суддею, прокурором, слідчим, працівником органу дізнання, оперативно-розшукового органу незалежно від того, чи брала ця особа безпосередньо участь у досудовому слідстві чи дізнанні, якщо розголошені дані ганьблять людину, принижують її честь і гідність) та караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

На підставі  вищевикладеного, керуючись ст.94 Кримінально-процесуального кодексу України 

прошу

1. Провести ретельну перевірку законності публічного коментування заступником Генерального прокурора України Ренатом Кузьміним кримінальних справ.
2. Порушити проти заступника Генерального прокурора України Рената Кузьміна за фактом розголошення в ефірі телеканалу "Інтер" 6-го квітня 2012 року даних досудового слідства, які ганьблять Юлію Тимошенко, порушують її права на честь та гідність,  кримінальну справу за ч.2 ст.387 ККУ.


Координатор

Громадянського руху "Спільна Справа"                                                    Олександр Данилюк

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.