Обсяг мовлення українською на загальнонаціональних телеканалах має становити 70%

15 августа 2012, 14:45
Політичний консультант, віце-президент Української PR Ліги
0
667

Навіть за "законом" Колесніченка

Так званий закон  «Про засади державної мовної політики» не зобовязує Національну раду з питань телебачення та радіомовлення умивати руки від регулювання мовної ситуації на телеканалах, а  голова Ради Володимир Манжосов в боротьбі за очищення ефіру від української мови готовий йти далі авторів одіозного закону.

Це я про заяву Манжосова про готовність Нацради скасувати у бланку ліцензій графу "мови". 

«Пункт 5 «Прикінцевих положень» так званого закону, - наголосив Медведєв, - дійсно  вимагає  від  Нацради «у тримісячний термін забезпечити приведення раніше виданих телерадіоорганізаціям ліцензій на мовлення до вимог цього закону». Однак вимога  полягає в тому (стаття 21), що, попри право   телерадіоорганізації «на власний розсуд», за визначенням самих мовників, «вести мовлення державною мовою, регіональними мовами або мовами меншин», обсяги  такого мовлення мають відповідати чисельності мовних груп».

Нацрада, було би бажання, має право продублювати в ліцензіях цю норму так званого закону.  Вона означає, що на загальнонаціональних телеканалах обсяг мовлення українською мовою має становити не менше 70%, що відповідає кількості громадян України, які визнають українську мову рідною – саме за цим критерієм визначаються мовні групи».

Контролювати ж дотримання цієї норми має саме Нацрада.


 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.