Херсонська міськрада заборонила проводити виставку про визвольний рух в Україні

14 сентября 2012, 07:26
Народний депутат України 4,5,6 скликань, лідер політичної партії Українська платформа «СОБОР»
0
775
Херсонська міськрада заборонила проводити виставку про визвольний рух в Україні

Нинішня влада боїться української історії

Херсонська міська рада заборонила виставку «Народна війна 1917-1932 рр.», яка присвячена державотворенню та визвольному руху України 1917-1932 років. Про це заявив автор експозиції, голова Київського міського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса і член виборчого списку Української платформи «Собор» Роман Круцик.
Представники влади аргументували своє рішення тим, що мовляв, у Херсоні день міста, а виставка надто «сумна для дня міста».
За такою ж логікою, треба заборонити всю нашу історію, бо вона не те, що сумна, а здебільшого трагічна.
Слова «сумна виставка» – нещирі, це, по суті, відмовка, адже, за інформацією Романа Круцика, з пропозицією провести цю ж саму виставку до херсонської влади зверталися вже кілька разів, проте вона щоразу знаходила якийсь привід, аби відмовити.
Сам автор вважає, що просто влада на місцях бере приклад з керівництва держави, яке саме не поважає історію Україні, і не хоче, аби знали й поважали історію українці.

Кілька слів щодо експозиції. «Народна війна 1917-1932 рр.» отримала схвальну оцінку НАН України та Українського інституту національної пам’яті, а також зареєстрована Міністерством освіти і науки як науковий твір.
Виставка складається з 29 стендів, її матеріали побудовані на досі невідомих документах, опрацьованих у архівних установах 18-ти областей України і відображає боротьбу Східної України проти більшовицької окупації періоду 1917 – 1932 років.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.