Бюджет на 2013 рік писали фантасти, а не реалісти

19 сентября 2012, 09:55
Народний депутат України 4,5,6 скликань, лідер політичної партії Українська платформа «СОБОР»
0
1040

Українцям пропонують на наступний рік надуто-популістський бюджет

Кожен річний бюджет країни має своє визначення. Фантасти, які зібратися в уряді, запропонували українцям на 2013 рік, надуто-популістський бюджет.
Заплановане на наступний рік зростання ВВП на 4,5% занадто оптимістичне, а швидше нереальне.

Хіба економіка України перестала бути експортно-орієнтованою? В структурі ВВП експорт займає 60%.
Хіба на зовнішніх ринках закінчилася рецесія і почалося зростання? Крім Німеччини, яка демонструє 1,2-1,3% росту, інші європейські ринки продовжують просідати. Сполучені Штати оптимістично виходять на 0,2-0,3% зростання економіки. Китай також сповільнив ріст ВВП. Звідки ж візьметься зростання в Україні?

За моїми підрахунками, реальний цьогорічний бюджет буде десь 1,420-430 трильйона гривень, не більше. Сьогодні ми маємо падіння промислової продукції, просідання по сільському господарству. Цьогорічний зібраний урожай на третину менший від минулого року. Реальний сектор економіки падає, а люди витрачають гроші, наче вони з небес падають. Принаймні, про це свідчить статистика уряду, який показує збільшення товарообороту на 15-16%.
Максимальний ВВП, який зможе отримати країна в наступному році, - 1,450 трильйони гривень, а не 1,687 трильйона, намальовані Азаровим.

Про виконання всіх соціальних видатків, взагалі не доводиться говорити. Навіть якщо парламентська більшість за помахом руки Чечетова проголосує за цей передвиборчий бюджет, враховуючи розвиток економіки України, в лютому-березні наступного року фактично будуть переглянуті як дохідна, так і видаткова частини бюджету.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.