Злочин, що відкриває шлях для проекту "Янукович-forever"

23 ноября 2012, 16:08
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
2258

Якщо правоохоронні органи не розслідують цей злочин і суд не посадить злочинців за грати на тривалий термін, тоді про зміну влади в Україні мирним шляхом, шляхом виборів – нам усім треба забути.

Сьогодні стало відомо, що у місті Каневі вночі було здійснено напад на місцевий архів і знищено (пошкоджено) виборчі бюлетені, які засвідчують незаперечну перемогу опозиціонера Леоніда Даценка над Богданом Губським.

Нагадаю, згідно нового виборчого Закону, бюлетені віднесені до документів суворої звітності – і вони мають зберігатися у державному архіві протягом 5 років.

Це дає змогу не сьогодні, так завтра притягти фальсифікаторів до кримінальної відповідальності – аби вони посиділи за ґратами 6 років, з урахуванням тяжкості злочину.

Щоб Україна назавжди забула про тему фальсифікацій на виборах, як її вже давно забули Литва, Болгарія чи Польща.

Ось чому цей нібито локальний злочин у Каневі може стати прецедентом – з вкрай небезпечними наслідками для всієї країни.

"Канівський прецедент" показує, що проект "Янукович-forever" може бути реалізовано "Беркутом", продажними судами і злочинцями, під прикриттям силовиків, уже в першому ж турі президентських виборів – навіть якщо за даними "мокрих" протоколів Янукович опиниться на десятому місці.

Після оприлюднення цієї інформації, як депутат, я одразу ж направив письмове звернення Генеральному прокурору Віктору Пшонці – з вимогою невідкладно розслідувати злочин і притягти винних до відповідальності.

Особливих надій на рішучі дії ГПУ немає, але й інших, дієвих, важелів впливу в опозиції зараз теж немає. Принаймні, Генпрокурор мною письмово попереджений про цей небезпечний прецедент, і він має усвідомити міру власної відповідальності перед Законом.

Бо якщо правоохоронні органи не розслідують цей злочин і суд не посадить злочинців за ґрати на тривалий термін, тоді про зміну влади в Україні мирним шляхом, шляхом виборів – нам усім треба забути.

Читайте більше на www.grytsenko.com.ua
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.