Бюджетний шабаш, тупий і безвідповідальний

4 декабря 2012, 11:53
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
2276

Замість розробки плану системних антикризових заходів Уряд вирішив швиденько проштовхнути проект бюджету-2013

Економіка впевнено рухається від стабільності до колапсу, і на цьому фоні, замість розробки плану системних антикризових заходів (колишній) Уряд Януковича через (колишню) Раду, підконтрольну Януковичу, вирішив швиденько проштовхнути проект бюджету-2013.

Професійно підготувати проект немає кому - міністри вже кілька місяців сидять на валізах. 

Легітимно внести проект до Ради немає кому - з учорашнього дня Уряд у відставці. 

Професійно розглянути проект у Раді немає кому - дві третини депутатів уже винесли речі з кабінетів. 

Навіть якби вони хотіли і могли, то часу на відповідальний і професійний розгляд, на підготовку пропозицій депутатів і Комітетів немає - виділили менше доби, потім Бюджетний комітет усе відкидатиме. 

Проект бюджету депутатам роздали сьогодні зранку. В документі 461 сторінка, сотні тисяч цифр, за кожною з них - люди і їхні життя... 

Профільні (колишні) міністри і їхні підлеглі, у більшості своїй, документу ще не бачили, тим більше - не аналізували детально, навіть у своїй сфері відповідальності. 

Не бачили проекту і в регіонах - ні в державних адміністраціях, ні в місцевих Радах, обласних, районних, селищних, сільських, не бачили його голови міст і сіл.

Шабаш, тупий і безвідповідальний!

Предметна розмова по суті документу попереду. 

Але і з побіжного аналізу вже видно - для Президента (ДУСя), прокурорів і суддів, а також допущених до бюджету олігархів з фінансуванням у 2013-му буде все в порядку, "картина маслом". 

Вже ясно, що ніяких реформ і ніякого розвитку фінансувати не планується, у жодній з галузей суспільного життя, економіки країни, чи сфери державного управління. 

Вже зрозуміло, що обіцяного Партією Регіонів "добробуту" для громадян - не буде, для жодної з категорій. Вибори ж закінчилися...

Уже видно, що дія десятків законів, які визначають стандарти життя 46 мільйонів людей, зупиняється - все передається у ручний режим Кабміну. 

У проекті виплила "новація" 2013-го року: всім міністрам дають право протягом року позичати гроші де завгодно - під гарантії Уряду. Наслідки уявляєте?!

Чому Янукович так поспішає? 

Боїться, що нова Рада цей проект, точніше - прожект бюджету, не схвалить. І правильно боїться.

Але від того, що за цю товсту книжку проголосують без розгляду 6 грудня, і вона потім називатиметься Головним фінансовим документом країни - криза в економіці нікуди не подінеться, вона лише поглибиться. Це вже ясно напевно.

Значить, баталії попереду - і бюджетні, і соціальні, і політичні...

Більше інформації на www.grytsenko.com.ua
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.