Конституція дозволяє засудженим балотуватись в Президенти

10 декабря 2012, 13:06
громадянин
0
1075

Заява об’єднаної опозиції про висування Тимошенко єдиним кандидатом в Президенти носить не такий вже й ритуальний характер, як комусь з підписантів цієї заяви хотілось би

Лідер об’єднаної опозиції Юлія Тимошенко має право балотуватись та бути обраною Президентом України, не дивлячись на наявність у неї судимості. Відповідно до ст.103 Конституції України Президентом може бути обраний будь-який громадянин України, який досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх років та володіє державною мовою. При цьому Конституція не встановлює жодних обмежень щодо права обиратись Президентом України для засуджених осіб. 

Ст.76 Конституції України передбачено, що засуджені за вчинення умисного злочину не мають права обиратись до Верховної Ради, проте це жодним чином не поширюється на право обиратись Президентом України. Відтак, заява об’єднаної опозиції про висування Тимошенко єдиним кандидатом в Президенти носить не такий вже й ритуальний характер, як комусь з підписантів цієї заяви хотілось би. 

Як відомо, ст. 22 Конституції України не допускає звуження викладених в ній прав та свобод, таким чином будь-які заборони засудженим висувати свою кандидатуру в Президенти України, які можуть міститись в Законі “Про вибори Президента України” або будь-якому іншому нормативно-правовому акті є неконституційними і не можуть братись до уваги. Безперечно, це право поширюєтсья не лише на Тимошенко, а й на Луценка та будь-якого засудженого.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.