Хтось "вийшов за межі дозволеного"?

6 февраля 2013, 07:46
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
1130

Несподіваний і знаковий сигнал - представники Сім'ї в Уряді вже викривають тіньові схеми представників Сім'ї у бізнесі

Несподіваний і знаковий сигнал - представники Сім'ї в Уряді вже викривають тіньові схеми представників Сім'ї у бізнесі.

Чотири мільярди - це лише втрати державного бюджету, а обсяги контрабандного "бізнесу" Ви уявляєте?! І це ж тільки один сегмент тіньового ринку - моторних бензинів...

Що криється за цим листом Мінфіну і чим ці звинувачення можуть завершитися?

Очевидно, хтось "вийшов за межі дозволеного": або надто нахабний "бізнес" - і тоді мільярди доведеться повернути (до бюджету, чи комусь), або надто дотошний працівник Мінфіну - і тоді йому вкажуть, як "правильно" проводити перевірки.

А опозиція поки що фіксує ці факти, щоб не забути...


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Бюджет недоотримав мільярди через тінізацію ринку бензину – Мінфін

Держбюджет у 2012 році недоотримав понад 4 млрд гривень через скорочення легального імпорту бензинів і роботи схем з ухилення від сплати податків на ринку моторних бензинів.

Про це йдеться в листі Мінфіну на адресу Міндоходів від 24 січня 2013 року, передає "Інтерфакс-Україна".

"Розрахункові обсяги споживання моторних бензинів у 2012 році (враховують імпорт, внутрішнє виробництво, експорт і зміна залишків) відрізняються від офіційних даних Держстату про споживання бензинів на 936,9 тис тонн, або на 22,3%, в той час як в минулі роки різниця не перевищувала 5%. Зазначене дає підставу говорити про значну частку тінізації ринку бензину", - йдеться в листі.

У Мінфіні уточнюють, що споживання бензинів в Україні в 2012 році, за даними Держстату, скоротилося на 2,2% (на 95,2 тис тонн) - до 4,197 млн. тис тонн.

"При цьому виробництво бензинів всередині країни зменшилося значно сильніше - на 42,4% (на 1,201 млн. тонн), до 1,635 млн. тонн", - говориться в повідомленні.

Згідно з листом, щоб покрити потреби ринку, імпорт повинен був, навпаки, зрости.

У той же час, згідно з митними деклараціями, у вільний обіг у 2012 році було відпущено близько 2,33 млн. тонн імпортних бензинів, що на 9,2% (206 тис тонн) менше аналогічного показника за 2011 рік.

"Умовні обсяги недонадходжень акцизного податку та ПДВ внаслідок скорочення легального імпорту і використання окремими господарськими суб'єктами схем ухилення від сплати податків в 2012 році склали понад 4 млрд. гривень", - наголошується в листі.

Економічна правда
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.