Петро Порошенко – кандидат у мери Києва від опозиції?

12 февраля 2013, 18:03
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
1658

Зараз ця тема обговорюється у пресі. Журналісти і мені дзвонять, допитуються. Висловлю з цього приводу кілька думок.

Одразу скажу, що жодних обговорень кандидатури Порошенка в рамках Об'єднаної опозиції "Батьківщина" не було. Ні на Раді ООБ, ні на Політраді фракції, ні на засіданні фракції.

Не виключаю, більше того – чув від депутатів, нібито кандидатура Порошенка обговорюється, у закритому режимі, з керівниками фракцій Батьківщини, УДАРу і Свободи. Чи є вже якісь домовленості і які саме, мені про це невідомо.

Чи може Порошенко працювати мером Києва? Може. Знання і досвід у Петра Олексійовича для цього є. Краще Черновецького спрацює, це стовідсотково. Правда, є тут і системна проблема – бізнес у владі. Дотепер нічим добрим в Україні (і в Києві) це не закінчувалося, прикладів – море.

Чи може Порошенко бути обраним мером Києва? Може. Якщо кияни за нього проголосують. Підтримка кандидата трьома опозиційними силами шанси на перемогу збільшує.

Чи може Порошенко стати єдиним кандидатом від опозиції? Теоретично, може. Але є питання. Нагадаю, ще три місяці тому Петро Олексійович був у команді Януковича – працював міністром в його Уряді. Після обрання депутатом я не чув від Порошенка заяви про те, що він тепер – в опозиції до Януковича і його політики. І в принципі, чи може в нинішній Україні бізнесмен калібру Порошенка голосно заявити про свою опозиційність до влади? Поки що з мільярдерів на це не одважився ніхто. Чи стане Петро Олексійович першим? Якщо так, тоді з'явиться підстава говорити про його кандидатуру (від опозиції і за її підтримки) більш предметно.

Врешті-решт, при визначенні єдиного кандидата від опозиції на пост мера Києва безумовний пріоритет – за Віталієм Кличком. Сьогодні він має найвищий рейтинг у Києві і найбільші шанси на перемогу, тож опозиція має підтримати саме Кличка. Розглядати інших кандидатів опозиції доведеться лише тоді, коли він прийме рішення не брати участі у виборах мера столиці. Думаю, це очевидно.

І останнє – не факт, що вибори мера Києва взагалі відбудуться цього року. Їхній Конституційний Суд рішення ще не оголосив. Варіантів розглядається два:

1) вибори у Києві проводяться цього року (травень-липень) з терміном повноважень мера і Київради на два роки, до осені 2015-го;

2) цього року виборів у Києві не буде, рішенням КС їх переносять одразу на 2015-й рік.

Яке рішення прийме Янукович, а потім проштампує КС – скоро дізнаємося. Думаю, протягом місяця.

Абсолютно очевидно одне: столиця – це стратегічно важливий плацдарм, і опозиція має ним заволодіти. І при тому не схибити з кандидатами – і на пост мера, і в Київраду. Права на помилку ми з Вами не маємо!

Більше інформації на www.grytsenko.com.ua
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.