Може, досить уже покірно мовчати громадянам

14 февраля 2013, 15:06
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
1571

коли влада їх не чує й слухати не хоче?

Дві проблеми Росії - дурні і дороги - актуальні й для України. Про дурнів поговоримо іншого разу, а от з дорогами... 

Допекло уже всіх водіїв. Навіть у столиці це не асфальт, а поверхня Місяця, суцільний кратер. Про райцентри і села й говорити нічого...

Щось несподіване? Ні, абсолютно передбачуване. При отих шалених відкатах і штурмі об'єктів, аби швиденько здати й голосно відрапортувати. 

Я попереджав Януковича, що добром це не завершиться. Ще навесні минулого року, 29 березня, коли після зими нові дороги одразу ж покрилися новими ямами. 

Пропонував Януковичу "невідкладно вимагати перевірки якості новозбудованих автодоріг із залученням відповідних контрольних органів". Це легко зробити, було б лише бажання.

Наводив аргументи:

"Нові дороги, у будівництво яких вкладені мільярди бюджетних коштів, мали би слугувати Україні десятиріччями. Натомість вони не вистояли і півроку після завершення будівництва. Це неприпустимо".

"Це є ще одним свідченням величезних відкатів і масштабного розкрадання бюджетних коштів при будівництві доріг, що спричинило вкрай низьку їхню якість і стійкість".

"Якщо такий самий вкрай низький рівень стійкості і в інших об’єктів, збудованих в рамках програми підготовки до Євро-2012, – стадіонів, готелів, злітно-посадкових смуг, аеропортів – чекайте на біду".

"Державні посадові особи та будівельні організації, які не змогли забезпечити відповідної якості робіт та контролю за їх виконанням, мають бути притягнені до відповідальності з обов’язковим поверненням до бюджету вкрадених або неефективно використаних коштів і гарантованим, з високою якістю відновленням будівництва. Така перевірка має бути завершена швидко, а її результати – оприлюднені для громадськості".

Янукович не зреагував. До своїх маєтків йому дорогу проклали непогану.

Тепер реагує кожен водій, бо руйнує своє авто на вибоїнах. Принагідно згадує владу "незлим тихим"... 

А може, вже пора не "тихим", а вимагати від влади дій на повний голос? Існують же сотні асоціацій і об'єднань автомобілістів, утворені для колективного захисту їхніх прав... 

А якщо вони недієві або сплять, то водіям треба об'єднуватися і створювати нові, більш ефективні структури?! 

Нагадаю, Конституція надає громадянам можливість захищати їхні законні права і інтереси - усіма доступними засобами. 

Може, досить уже покірно мовчати громадянам, коли влада їх не чує й слухати не хоче?
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.