Курченко очолив рейтинг корупціонерів 2012-го року

4 марта 2013, 12:53
громадянин
0
1620

Рейтинг набільших корупційних схем 2012 року очолила група компаній “Газ України 2009″, якою керує 27-річний власник ФК “Металіст” (Харків) Сергій Курченко.

За результатами щорічного опитування Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності, в якому взяли участь провідні українські експерти та журналісти, що cпеціалізуються на антикорупційних розслідуваннях, рейтинг набільших корупційних схем 2012 року очолила група компаній “Газ України 2009″, якою керує 27-річний власник ФК “Металіст” (Харків) Сергій Курченко.

За оцінками учасників опитування діяльність групи компаній нанесла в 2012-му році збитків державному бюджету на суму понад 13 млрд. грн. Групу компаній пов’язують з контрабандою нафтопродуктів, яка в 2012 році досягла 18% від загального обсягу ринку, фіктивному відшкодуванні ПДВ та незаконній реалізації через АЗС пільгового скрапленого газу, призначеного для побутових потреб населення. Друге та третє місця рейтингу посіли, відповідно, нелегальні вугільні шахти, так звані копанки, та зловживання на “Укрзалізниці”.

Переможці корупційного рейтингу стануть предметом слухань Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, які відбудуться на початку квітня. На слухання будуть викликані керівники профільних міністерств та відомств, Генеральної прокуратури України, а також представники компаній, причетних до корупційних дій.

В опитуванні, зокрема, взяли участь головний редактор інтернет-порталу “Наші гроші” Олексій Шалайський, автор і ведучий програми розслідувань “Знак оклику” (ТВі) Артем Шевченко, спеціальний кореспондент LB.ua Тетяна Чорновол, заступник головного редактора сайту Forbes.ua Олександр Акименко, кореспондент журналу “Forbes Україна” Севгіль Мусаєва, головний редактор інтернет-видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов, спеціальний кореспондент ІА “ЛІГАБізнесІнформ” Сергій Висоцький, екс-радник голови Фонду держмайна України Володимир Ларцев, журналіст Володимир Бойко, кореспондент програми “Агенти впливу” (НТН) Ігор Колтунов.

Під час експертної наради були присутні народні депутати України Віктор Чумак (Голова Комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією) і Олег Медуниця (член бюджетного Комітету ВР), а також депутат Харківської обласної ради Іван Варченко.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.