Військові навчання ЧФ РФ – чому стільки галасу?

29 марта 2013, 10:57
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
3161

Росія розпочала військові навчання ЧФ. Коментатори говорять про політичний тиск на Україну, примушення до вступу в Митний Союз, домішують геополітику...

Не бачу причин для такої стурбованості. Банан – інколи просто банан:)

1) Чи має Росія право, згідно нашого законодавства, проводити навчання силами і засобами ЧФ РФ? Має.

2) Чи попередила Росія Українську сторону про проведення навчань? Як стверджує МЗС України – попередила, причому завчасно, напевно раніше, ніж своїх військових:)

3) Чи порушила Росія законодавство України в ході навчань? Таких фактів не зафіксовано. Якщо будуть – реакція України має бути відповідною. (Для прикладу, коли був міністром, під час навчань ЧФ РФ мало місце порушення при перетині кордону більшою, ніж заявлено, кількістю людей і техніки – Росії було вказано на це порушення, нам принесли вибачення і більше такого не повторювалося, принаймні доки був міністром).

4) Чи відпрацьовуються Росією в ході цих навчань якісь агресивні дії проти України, проти нашої території чи нашого населення? Ні. Щось подібне буде помічено – реакція також має бути адекватною.

5) Для тих, хто, можливо, не знає: Україна роками проводила і надалі проводитиме навчання своїх сил і засобів на полігонах, що розташовані на території Російської Федерації, в т.ч. з бойовими пусками ракет зенітно-ракетних комплексів дальньої дії С-300 і С-200. Населення РФ і преса тим не переймалися.

6) Це не перше і не останнє військове навчання ЧФ РФ. Доки флот базуватиметься в Україні – доти будуть і військові навчання.

Тож вийшли вони на навчання – нехай собі навчаються.

Насправді, проблема не в навчаннях, а в базуванні на нашій території військового формування іншої держави. Звідси – загрози й занепокоєння.

Моя принципова позиція з цього приводу Вам відома, відстоював її завжди, в т.ч. на посту міністра оборони: ЧФ РФ має базуватися в Україні, як було домовлено, лише до 2017 року. Крапка.

На жаль, Янукович поставив три крапки – і Харківським пактом подовжив перебування ЧФ РФ в Україні на тривалий термін. Значить, доведеться і тут виправляти ситуацію в інтересах України, як би важко це не було.

Більше інформації на www.grytsenko.com.ua
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.