"Каждый отдельно – против, а все вместе – за"

15 апреля 2013, 12:51
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
1245

Яка ж вона живуча, ота совкова психологія – боягуза і покірного раба!

На жаль, процвітає вона і в армійському середовищі, де багато хто забув про базові для людини у погонах риси – честь і гідність, моральність і правдивість...

Три місяці тому, на підставі звернення із житомирської аеромобільної бригади, я оприлюднив матеріал "Живодери в офіцерських погонах?!" Йшлося про ганебні аморальні дії офіцерів під час занять з бойової підготовки, коли "для зміцнення бойового духу" солдат, в т.ч. солдат-жінок, офіцери саперними лопатками вбивали бездомних собак, видаляли їм кишки, фаршували нутро вибуховими пакетами і підривали трупи тварин на очах у десантників...

Після мого звернення до міністра Павла Лебедєва по лінії Міноборони було проведено службове розслідування. Крім того, за фактом публікації прокуратура відкрила кримінальне провадження і провела власне досудове розслідування. Допитано десятки офіцерів, прапорщиків і солдат, в т.ч. усіх тих, хто брав участь у заняттях і став свідком знущань над тваринами.

Результат? Усі військові – усі! – злякалися і промовчали. Ніхто нічого не бачив?! Придумали "відмазку" (цитую з відповіді на моє звернення до прокуратури):

"За рішенням командира батальйону підполковника Гарбузова О.С. та командира роти Пестерева М.В. (керівника заняття), з метою психологічної підготовки особового складу та створення умов бою, наближених до "реальних", при підриві імітаційних засобів ІМ-82 були використані макети людини та труп собаки. Замерзлий труп собаки виявлено військовослужбовцями строкової служби біля контейнерів для сміття..."

Паралельно – листами через Facebook – свідки тих подій розповіли мені про все в деталях, назвали час і місце, прізвища офіцера, який по-звірячому вбивав собак, від чого солдати-жінки мало не втрачали свідомість...

Але все це – анонімно, з проханням не розголошувати прізвищ авторів листів. Люди бояться. І, мабуть, важко їм докоряти. Але так само важко, часом неможливо, допомагати тим, хто боїться.

Підсумок? Оскільки всі військові промовчали і правди не сказали (фактично, сказали неправду), прокуратура закрила кримінальне провадження. Винних у порушенні закону покарано не буде. На жаль.

Все ж сподіваюся, що певні висновки військовими буде зроблено. За підсумками розслідувань по лінії Міноборони, кілька офіцерів, в т.ч. командир бригади, були покарані службовими стягненнями. Значить, таки було за що?!

Більше інформації на www.grytsenko.com.ua
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.