Україна має шанс - і за нього треба боротися!

4 июня 2013, 11:57
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
1123

Фракція Батьківщина учора прийняла рішення, суть якого зводиться до ключової вимоги: підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом можливе тільки після звільнення Юлії Тимошенко.

Такої позиції відтепер мають дотримуватися усі члени фракції – у спілкуванні з іноземними послами, представниками Євросоюзу, журналістами, під час міжнародних зустрічей, на семінарах і круглих столах.

Рішення прийнято практично одностайно (один утримався), після тривалого виступу Григорія Немирі, який серед іншого послався на письмове звернення Юлії Тимошенко.

Поясню, чому я утримався під час голосування.

Моя позиція, так само як і нашої партії Громадянська позиція, залишається послідовною і незмінною впродовж років: Угода про асоціацію з Євросоюзом має бути підписана, попри наявність в Україні серйозних внутрішніх проблем, в т.ч. незаконно засуджених політв'язнів.

По-перше, Угода про асоціацію з Євросоюзом є стратегічно важливою для України й Українського народу на довгострокову перспективу.

По-друге, це "точка неповернення" у намірах Кремля втягнути Україну у всілякі євразійські, митні та інші союзи.

По-третє, це вибір не географічний – вибір системи цінностей.

По-четверте, це Угода не з Януковичем, а з Україною – не Янукович починав євроінтеграцію і не він її завершуватиме.

По-п'яте, після підписання Угоди з Євросоюзом шанси на звільнення Юлії Тимошенко збільшуються, як і збільшується шанс на зміну нинішньої влади мирним шляхом.

По-шосте, нагадаю: сама Юлія Тимошенко (як і Юрій Луценко) раніше письмово зверталася із-за ґрат до лідерів Євросоюзу – з проханням підписати Угоду про асоціацію з Україною.

Нарешті, мій останній аргумент, який уже озвучував європейським лідерам і послам: навіть якби не Юлія Тимошенко, а я сам (стукаю по дереву) сидів за ґратами, я би так само просив Євросоюз підписати з Україною Угоду про асоціацію.

З наведених причин я не міг підтримати - і не підтримав згадане рішення фракції Батьківщина.

Вважаю його помилковим і шкідливим - для України насамперед, але й для ув'язненої Юлії Тимошенко теж.

Переконаний, протягом наступних кількох місяців ми, всі разом, маємо докласти надзусиль, аби Україна не втратила у Вільнюсі в листопаді свій історичний шанс – і Угоду з Євросоюзом таки було підписано!

Більше інформації на www.grytsenko.com.ua

Запрошую до обговорення у Facebook
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.