Добра новина: антикорупційний проект став законом

7 июня 2013, 06:48
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
996

Президент підписав закон 2837 (європейський), прийнятий Радою у травні.

Ще не всі посадовці усвідомили, що це означає, з точки зору створення механізмів для протидії корупції.

Перше. Відтепер усі чиновники звітуватимуть про доходи і витрати не лише свої власні та малих дітей, які з ними спільно проживають – про всіх родичів, до третього коліна (онуки, правнуки – дідусі, прадідусі). Приміром, раніше Янукович про доходи і витрати своїх дорослих синів не звітував – тепер буде.

Друге. Розмір витрат, про які треба звітувати, зменшено майже вдвічі: зі 150 тис. грн. – до 80 тис. грн. Це дозволить більш прискіпливо контролювати посадовців.

Третє. Усі корупціонери, визнані такими рішенням суду, тепер стануть відомими не лише правоохоронцям – їх знатиме вся країна. Відповідна інформація протягом трьох днів буде розміщуватися у відкритому для широкого загалу Єдиному державному реєстрі. Тож свій законопроект 2082 (такого ж змісту) я вже можу відкликати – ця пропозиція уже втілена в законі 2837.

Про інші новації, які напевно ускладнять життя нинішнім і майбутнім корупціонерам, читайте у прийнятому Радою й підписаному Президентом законі.

Більше інформації на www.grytsenko.com.ua

Запрошую до обговорення у Facebook
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.