Поддержит ли Киевсовет отмену тарифного беспредела?

03 липня 2013, 13:36
Власник сторінки
Председатель Комиссии Киевсовета по вопросам гуманитарной политики
0
2320

Комиссия по вопросам гуманитарной политики попытается отстоять интересы киевлян

В повестку дня очередного пленарного заседания Киевского горсовета под номером семь внесен вопрос: «Про внесення змін до Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 22.09.2011 № 34/6250».

Таким образом, будет предпринята еще одна попытка отменить тарифный беспредел по отношению к детским садам и школам негосударственной формы собственности. И, если мне, как докладчику, удастся убедить коллег по депутатскому корпусу поддержать это решение, то сотни киевлян поверят в то, что справедливости, несмотря на все противодействия, добиться можно.

Напомню, что постоянная Комиссия Киевсовета по вопросам гуманитарной политики, которую я возглавляю, вот уже который месяц пытается восстановить ситуацию, существовавшую в Киеве до упразднения районных советов - тогда и государственные, и частные школы и детские сады платили чисто символическую арендную плату в размере 1 гривны в год.

Однако, как известно, после того, как райсоветы были ликвидированы, каким-то дивным образом частные школы и детские сады (а это тысячи маленьких киевлян) приравняли к бизнес-структурам, и начали сдирать с них по три арендных шкуры.

В итоге в столице наметилась устойчивая тенденция на закрытие частных школ и детских садов. Это в свою очередь привело и к сокращению рабочих мест среди учителей и воспитателей, и к уплотнению школьных классов и детских групп.

В конце прошлого года я направила письма по этому поводу и премьер-министру Николаю Азарову, и главе АП Сергею Левочкину, и министру образования Дмитрию Табачнику, и главе КГГА Александру Попову. Однако киевские чиновники, которым было поручено рассмотрение этого вопроса, ограничились формальными отписками, о чем я уже писала в своем блоге «Мастер-класс по чиновничьему равнодушию» 2 мая.

Одним из контраргументов, которые я услышала в ответ, был вопрос потерь для бюджета. Мол, вы, Алла Васильевна, своими предложениями лишаете столичный бюджет целых двенадцати миллионов гривен, а это как бы «не по-хозяйски».

Согласна, что 12 миллионов – сумма более чем приличная, и в бюджете лишней не будет. Я могла бы согласиться с теми, кто устраивает «плач» по поводу грядущих недополучений, но только в одном случае: если бы мне внятно объяснили целесообразность расходования сумм, которыми наши чиновники разбрасываются с какой-то гусарской лихостью.

Я могу напомнить о миллионах, которые выделяются «Киевавтодору».  О том, что происходило и происходит со столичными дорогами, думаю отдельно напоминать нет смысла.

Я могу задать вопрос о целесообразности выделения полутора миллионов гривен на проведения праздника «Країна мрiй». Хотя спонсировать такие акции должен не бюджет, а бизнес.

Я также могу спросить у чиновников: что важнее для города – новое пожарное депо или «памятник шведским болельщикам» на Трухановом острове? А ведь 400 тысяч гривен, в которые обошелся этот «шедевр», отняли у пожарников – то есть у всего города.

Я уже не говорю о том, что «знаменитые итальянские каштаны», которые с такой помпезностью высаживало на Крещатике городское начальство, тоже обошлись городской казне в восемь миллионов гривен.   

Поэтому и я, как глава гуманитарной комиссии и лидер фракции «Социальная справедливость», куда входят женщины-депутаты, и учителя, и воспитатели частных школ и садиков, и родители детей, которых фактически грабят, больше не хотим оплачивать чиновничьи фантазии. Мы не хотим финансировать очередные «праздники» и «каштаны». 

И я хочу верить, что 11 июля голосование по пункту 7 повестки дня будет, если не единогласным, то положительным.  Во всяком случае, у меня нет сомнений в том, каким был бы результат, если бы этот вопрос был вынесен на обсуждение избирателей: 

РІШЕННЯ

________№______              

 Проект

Про внесення змін до Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва затвердженого рішенням Київської міської ради від 22.09.2011 № 34/6250

Відповідно до статей 142, 143 Конституції України, статей 759 - 764 Цивільного кодексу України, статей 283 - 289, 291 Господарського кодексу України, пункту 31 частини першої статті 26 та частини п'ятої статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ», Закону України «Про оренду державного та комунального майна»  та з метою врахування інтересів приватних навчальних закладів і суб'єктів господарювання, що здійснюють освітню діяльність щодо їх повноцінного функціонування та розвитку Київська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Внести до Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва затвердженого рішенням Київської міської ради від 22.09.2011 № 34/6250, такі зміни:

1.1. Пункт 21 додатку 3 доповнити абзацом такого змісту: « - приватних навчальних закладів та суб'єктів господарювання, що здійснюють освітню діяльність».

1.2. У пункті 11 таблиці 2  пункту 22 додатку 3 слова «, приватних навчальних закладів та суб'єктів господарювання, що здійснюють освітню діяльність» виключити.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань власності, постійну комісію Київської міської ради з питань гуманітарної політики, постійну комісію Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Заступник міського голови  -

секретар Київради                                                                  Г. Герега                                    

              



С учетом того, что далеко не все знают, о чем идет речь в указанном проекте Решения, привожу именно тот пункт, в который планируется внести изменения:

«21. Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна становить 1 грн. на рік для:

- бюджетних установ, що утримуються за рахунок місцевого або державного бюджетів;

- комунальних підприємств та установ, які частково утримуються за рахунок місцевого або державного бюджетів;

- Пенсійного фонду України та його органів;

- релігійних організацій для забезпечення проведення богослужінь, релігійних обрядів та церемоній;

- творчих спілок, які фінансуються за рахунок місцевого або державного бюджету;

- редакцій державних і комунальних періодичних та книговидань;

- громадських організацій, яким передбачена фінансова підтримка з міського бюджету, якщо орендована площа становить до 100 кв. м та не використовується для провадження підприємницької діяльності;

- громадських організацій інвалідів та ветеранів, якщо орендована площа становить до 100 кв. м та не використовується для провадження підприємницької діяльності;

- організацій, що організовують дозвілля дітей та юнацтва, якщо орендована площа становить до 100 кв. м;

- Товариства Червоного Хреста України та його місцевих організацій;

- Асоціацій органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом;

- розміщення творчих та професійних спілок, майстерень художників, скульпторів, народних майстрів, громадських та благодійних організацій, громадських приймалень народних депутатів України та депутатів Київської міської ради на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності, не більше як 50 кв. м».

Теперь этот перечень должен пополниться негосударственными школами и детскими садами. Посему - ждем вердикта депутатов 11 июля…

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Гости Корреспондента
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.